X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobre dane GUS z rynku pracy. W październiku stopa bezrobocia spadła do 5,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:17
Jak podał Główny Urząd Statystyczny, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w październiku 910,9 tys. wobec 934,7 tys. osób we wrześniu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wcześniej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w październiku spadła do 5,5 proc.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła wtedy, że mamy nadal do czynienia z rynkiem pracownika. Dodała, że nie spodziewa się wzrostu bezrobocia w kolejnych miesiącach.

Tarcze zdają egzamin

Marlena Maląg zaznaczyła, że sytuacja na rynku pracy jest stabilna.

- Miliardy złotych, które w związku z pandemią koronawirusa wypłacono firmom - w sumie ponad 270 mld złotych, przyniosły efekty - podkreślała minister. Dodała, że mamy w Polsce takie bezrobocie jakie było w lutym 2020 roku przed pandemią.


PAP, jk

Czytaj także

Dobre wyniki handlu zagranicznego: do września nadwyżka eksportu nad importem wyniosła 1,8 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:47
Polscy eksporterzy nie zwalniają tempa - nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego od początku roku do września 2021 r. wyniosła 1,8 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń