X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tajwan zacieśnia relacje z naszym regionem Europy. W planach są fabryki czipów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:57
Tajwan chce współpracować z krajami Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie półprzewodników - poinformowały władze w Tajpej. Tajwan to czołowy producent czipów na świecie. Tajwańskie władze, wbrew stanowisku Chin, podejmują działania zmierzające do zacieśnienia relacji z naszym regionem Europy.
Tajwan chce zacieśnić współpracę z krajami Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie półprzewodników
Tajwan chce zacieśnić współpracę z krajami Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie półprzewodnikówFoto: Pixabay
Posłuchaj
00:47 SAY.mp3 Tajwan chce produkować czipy w Europie Środkowo-Wschodniej - relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) to największy producent półprzewodników na świecie. Ze względu za niedobory w produkcji układów scalonych firma zapowiedziała budowę fabryk poza Tajwanem, m.in. w Japonii, gdzie inwestycja zostanie częściowo dofinansowana przez tamtejsze władze.

Współpraca przy produkcji półprzewodników

Kung Ming-hsin, szef Narodowej Komisji Rozwoju Tajwanu, po powrocie z podroży do trzech państw Europy Środkowo-Wschodniej poinformował, że wyrażono zainteresowanie m.in. współpracą w zakresie półprzewodników. Pomysł rozmieszczenia tajwańskich fabryk na Litwie, Słowacji lub w Czechach znalazłby wsparcie Brukseli - zauważa Agencja Reutera. Te trzy państwa w ostatnim czasie, wbrew naciskom ze strony Chin, rozwijają współpracę z Tajwanem, który jest światową potęgą w zakresie produkcji czipów.

Czytaj także:

Ze względu na otwarcie przedstawicielstwa Tajwanu w Wilnie chińskie władze obniżyły ostatnio rangę relacji dyplomatycznych z Litwą do poziomu chargé d’affaires.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Lotnictwo w obliczu pandemii. Są obawy, ale i dużo możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 06:30
W październiku średnia dzienna liczba operacji lotniczych nieco spadła, ale przekroczyła 1,7 tys. i wyniosła 1739 w porównaniu z 2494 w roku 2019 i 959 w roku 2020 - podała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten rok będzie rekordowy". Wiceminister rozwoju o inwestycjach zagranicznych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 08:00
Wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak powiedział, że pod względem inwestycji ten będzie rekordowy. Jak dodał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", sytuacja na granicy nie powinna wpłynąć negatywnie na inwestycje w Polsce.
rozwiń zwiń