X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Ten rok będzie rekordowy". Wiceminister rozwoju o inwestycjach zagranicznych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 08:00
Wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak powiedział, że pod względem inwestycji ten będzie rekordowy. Jak dodał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", sytuacja na granicy nie powinna wpłynąć negatywnie na inwestycje w Polsce.
Nie widać, by kryzys na wschodniej granicy miał przełożenie na inwestycje w Polsce - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak w Dzienniku Gazecie Prawnej.
Nie widać, by kryzys na wschodniej granicy miał przełożenie na inwestycje w Polsce - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak w "Dzienniku Gazecie Prawnej".Foto: Shutterstock/ wutzkohphoto

Na pytanie "DGP" o tegoroczne inwestycje zagraniczne w porównaniu do niezłego roku 2020, wiceminister rozwoju wskazał, że od początku 2021 r. do końca października wydano już 402 decyzje o wsparciu inwestycji. To o 56 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Wartość tych inwestycji to 17,3 mld zł – to wzrost o 14 proc. w stosunku do wyniku za cały 2020 r. - podał.

Jak ocenił, "ten rok będzie rekordowy". Dodał, że atutem Polski jest położenie geograficzne.

Inwestorów przybywa mimo problemów

Piechowiak pytany, czy kryzys na granicy nie jest w tej chwili kłopotem, wskazał, że z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej mierzymy się od dwóch-trzech miesięcy, a w przypadku inwestycji mówimy o okresie od 2018 r. i one na razie nie wyhamowały.

Czytaj także:

Na pytanie, czy spór o praworządność z Brukselą, podważanie orzeczeń jednych sędziów przez drugich, nie będzie powodowało na dłuższą metę wahań ze strony inwestorów i czy nie będą się bali braku pewności prawnej obrotu? Liczą się fakty, wiceminister rozwoju odpowiedział, że inwestorów przybywa. - Najwięcej mamy ich z Niemiec i USA. Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania - powiedział w "DGP".

Rozmowy w toku

Dodał, że jest paru przedsiębiorców, z którymi rozmawiamy na bardzo wysokich szczeblach.

- Będąc w Korei Płd., spotkaliśmy się z przedstawicielami LG i SK Nexilis, ale też z innymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w Polsce - zaznaczył w rozmowie z dziennikiem.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA POLSKA inwestycje

Czytaj także

"Jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie". Premier o polskim e-handlu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 10:45
Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników odbywającego się w Warszawie Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji podkreślił, że możemy być dumni z tempa rozwoju polskiego rynku e-commerce, które należy do najszybszych na naszym kontynencie. Szef rządu zwrócił uwagę na duży wpływ pandemii na rozwój handlu online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy poznamy założenia tarczy antyinflacyjnej? Minister finansów podał termin

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 18:24
- Tarcza antyinflacyjna będzie ogłoszona w tym tygodniu, a spodziewam się, że nawet i jutro - powiedział w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński. - Rozwiązania, które mają pomóc najbiedniejszym w społeczeństwie będą obowiązywać przez pewien okres - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekompensaty za stan wyjątkowy trafiają na konta przedsiębiorców. Wypłacono już blisko 1,8 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:37
Blisko 1,8 mln zł rekompensat wypłacił dotąd firmom w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią Podlaski Urząd Wojewódzki. Dotąd wydano 76 decyzji przyznających firmom finansowe wsparcie. W sumie, do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń