X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rekompensaty za stan wyjątkowy trafiają na konta przedsiębiorców. Wypłacono już blisko 1,8 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:37
Blisko 1,8 mln zł rekompensat wypłacił dotąd firmom w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią Podlaski Urząd Wojewódzki. Dotąd wydano 76 decyzji przyznających firmom finansowe wsparcie. W sumie, do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
Do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
Do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.Foto: Pixabay

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że łączna kwota rekompensat dla 76 firm, które otrzymały decyzję przyznające wsparcie, to blisko 3 mln zł.

Do tej pory - jak podaje urząd - wypłacono blisko 1,8 mln zł. Kolejna transza, w wysokości ponad 1 mln zł, ma być wypłacona w najbliższym czasie.

109 wniosków od podlaskich firm

W sumie, dotychczas do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
Jak poinformował urząd, dotąd wydano sześć decyzji odmawiających przyznania rekompensaty ze względu na niespełnienie przesłanki zawartej w ustawie oraz trzy decyzje umarzające postępowanie ze względu na wycofanie wniosku przez wnioskodawcę.

Zgodnie z uchwaloną pod koniec września ustawą o rekompensacie, firmy prowadzące działalność hotelarską, gastronomiczną, organizatorzy turystyki, firmy zajmujące się pilotowaniem wycieczek, przewodnicy turystyki, firmy dzierżawiące sprzęt turystyczny i rekreacyjny z terenu objętego stanem wyjątkowym mogą się starać o rekompensatę w wysokości 65 proc. średniego miesięcznego przychodu z prowadzonej działalności na terenie objętym stanem wyjątkowym. Podstawą do wyliczeń są czerwiec, lipiec i sierpień 2021 r.

Stan wyjątkowy obowiązuje do 2 grudnia

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w części województw podlaskiego i lubelskiego w związku z trudną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i kryzysem migracyjnym. Początkowo był wprowadzony na 30 dni, a potem, na początku października, przedłużony o kolejnych 60.

Stanem wyjątkowym są objęte 183 miejscowości w pasie o szerokości 3 km od granicy z Białorusią w części obu tych województw. Stan wyjątkowy obowiązuje do 2 grudnia.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Stan wyjątkowy przy granicy. Szczerski: rozporządzenie zostało przekazane ONZ

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 16:35
- Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na części terytorium Polski zostało w imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazane Sekretarzowi Generalnemu ONZ - poinformował stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie widzę tu prawie wcale obcych ludzi". Mieszkańcy podlaskiej wsi o stanie wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:22
- Odkąd wprowadzono stan wyjątkowy nie widzimy tu żadnych uchodźców - mówią mieszkańcy wiosek z powiatu sokólskiego oddalonych o kilka kilometrów od strefy stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bittel: jeśli to będzie konieczne, zamkniemy kolejowe przejścia graniczne

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 15:02
Kryzys na granicy polsko-białoruskiej nadal nie został rozwiązany. W związku z groźbą zamknięcia kolejowych przejść granicznych, białoruskie służby wycofały napierających na Polskę migrantów z przejścia granicznego w Kuźnicy. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel mówi jednak, że "jeśli reżim Łukaszenki stworzy warunki, w których będzie trzeba podjąć decyzję o wstrzymaniu ruchu kolejowego na granicy, to zostanie wstrzymany".
rozwiń zwiń