X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochrona wód przed zanieczyszczeniami rolniczymi. Można otrzymać do 100 tys. zł dofinansowania

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:36
Jeszcze w tym roku rolnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie na inwestycje, związane z ochroną wód przed azotanami, pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Pomoc przeznaczona jest dla rolników, prowadzących chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, którzy planują budowę urządzeń, chroniących wodę przed azotanami.
W ramach tego poddziałania można otrzymać do 100 tys. zł. wsparcia
W ramach tego poddziałania można otrzymać do 100 tys. zł. wsparciaFoto: Marcin Wąż Pixabay
Posłuchaj
02:49 PR1_AAC 2021_11_23-06-33-57.mp3 Ochrona wód przed zanieczyszczeniami rolniczymi. Można otrzymać do 100 tys. zł. dofinansowania (Tomasz Matusiak/PR1)

Dyrektor biura prasowego ARiMR Paweł Wojcieszak wskazuje, że z pomocy nie będą mogli skorzystać właściciele ferm drobiu powyżej 30 tys. stanowisk oraz hodowli trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk.

Maksymalna wysokość pomocy w ramach tego działania w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 wynosi 100 tys. zł.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

Uzyskaną pomoc rolnik będzie mógł przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę czy zakup zbiorników na przechowywanie nawozów naturalnych płynnych lub stałych.

- Ważne jest to, że wszystkie te inwestycje muszą doprowadzić do przystosowania gospodarstwa do wymagań specjalnego programu, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzenia rolniczego - mówi Paweł Wojcieszak.

Czytaj więcej:

O kolejności przyznania pomocy zdecyduje suma punktów uzyskanych przez rolnika, który składa wniosek o wsparcie. Przy punktacji brana pod uwagę będzie m.in. liczba zwierząt gospodarskich.

Wnioski będzie można składać w oddziałach regionalnych ARiMR.


PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. Wnioski można składać do końca miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 08:27
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz las i chcesz w niego zainwestować? ARiMR przyjmuje wnioski o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:00
Osoby zainteresowane inwestowaniem w lasy mogą od poniedziałku składać wnioski o dofinansowanie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że o dofinansowanie można występować do końca roku.
rozwiń zwiń