X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. Wnioski można składać do końca miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 08:27
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PointImages/Shutterstock.com
Posłuchaj
03:35 PR1_AAC 2021_11_16-06-33-24.mp3 Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. Wnioski można składać do końca miesiąca (Tomasz Matusiak/PR1)

Pomoc skierowana jest do grup producentów rolnych, uznanych od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów z 2000 roku. O wsparcie mogą ubiegać się również organizacje producentów uznane na podstawie przepisów z 2004 r. - wyjaśnia Katarzyna Gołębiowska, ekspert Agencji. Jak dodaje, oba rodzaje podmiotów muszą działać jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa. Wsparcia nie mogą otrzymać grupy i organizacje zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz zrzeszające producentów owoców i warzyw.

robotnik 1200.jpg
Robotnicy czy urzędnicy, kto najdłużej pracuje? PIE zna odpowiedź na to pytanie

Najpierw trzeba uzyskać status uznania

Ubiegające się o wsparcie Grupy i organizacje producentów muszą w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym, a następnie złożyć wniosek o przyznanie statusu uznania.  
 
- Do wniosku należy dołączyć m.in. plan biznesowy, opracowany na co najmniej 5 lat. Po pozytywnym rozpatrzeniu takiego wniosku przez dyrektora oddziału regionalnego, grupa lub organizacja producentów uzyskuje status uznania i zostaje wpisana do rejestru, który jest publikowany na stronie internetowej ARiMR. Dopiero to uprawnia podmiot do złożenia w Agencji wniosku o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" - mówi Katarzyna Gołębiowska.

Jak wygląda wsparcie?

Pomoc wypłacana jest w formie rocznych płatności przez 5 pierwszych lat liczonych po dacie przyznania grupie producentów rolnych lub organizacji producentów statusu uznania.

- Maksymalna wysokość wsparcia to 100 tys. euro w każdym roku 5-letniego okresu. W pierwszym roku jest ograniczona do 10 procent przychodów netto i z każdym kolejnym rokiem maleje o 1 p.p. - dodaje Katarzyna Gołębiowska.

Podejmowane przez grupę lub organizację producentów inwestycje muszą być zgodne z realizacją celów określonych w przedstawionym Agencji planie biznesowym. Mogą dokonywać w nim zmian, ale wymaga to zatwierdzenia przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji.

Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" można składać w oddziałach regionalnych ARiMR do 30 listopada 2021 roku.  ​​​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo

Czytaj także

Wsparcie dla rolników. Zobacz, jakie nabory prowadzi ARiMR na jesieni

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:51
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają jesienne nabory wniosków o wsparcie dla rolników. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie m.in. dla rolników poszkodowanych przez ASF. ARiMR prowadzi nabory wniosków

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:47
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają nabory wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej i odtwarzające ten potencjał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na małe przetwórstwo i handel detaliczny. ARiMR prowadzi nabór, można otrzymać do 500 tys. zł.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 10:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. O pomoc na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny mogą ubiegać się dwie grupy beneficjentów - wyjaśnia prezes ARiMR Halina Szymańska.
rozwiń zwiń