X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie m.in. dla rolników poszkodowanych przez ASF. ARiMR prowadzi nabory wniosków

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:47
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają nabory wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej i odtwarzające ten potencjał.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/PATTAA
Posłuchaj
03:41 PR1_AAC 2021_11_09-06-33-18.mp3 Wsparcie m.in. dla rolników poszkodowanych przez ASF. ARiMR prowadzi nabory wniosków (Tomasz Matusiak/PR1)

 Dyrektor departamentu działań inwestycyjnych ARiMR Jolanta Duchnik mówi, że o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli szkody spowodowane przez klęski żywiołowe (susza, przymrozki, powód) oraz ci, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał zabicie świń w celu zwalczania ASF.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Rolnicy protestują przeciwko polityce Komisji Europejskiej. "Jest głucha na głos w sprawie Zielonego Ładu"

Wnioski można składać do końca roku. Maksymalna kwota wsparcia w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 wynosi 300 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 80 procent kosztów kwalifikowanych.

- W przypadku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych dofinansowanie może być przyznane na inwestycje odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa, np. odtworzenie sadów, odbudowę budynków czy zakup nowych maszyn. W przypadku gospodarstw, które poniosły straty z powodu ASF, wsparcie może być przeznaczone na inwestycje, które nie są związane z hodowlą świń - wyjaśnia Jolanta Duchnik.

Inwestycje, które mają zapobiec stratom

W przypadku wsparcia inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej dokumenty można składać do 26 listopada. W tej sytuacji o wsparcie mogą się starać dwie grupy rolników - rolnicy prowadzący chów lub hodowlę co najmniej 50 sztuk świń, a także spółki wodne (gdzie większość stanowią rolnicy, posiadający grunty rolne) lub związki spółek wodnych.

Pomoc wypłacana jest w formie refundacji 80 procent kosztów kwalifikowanych. W przypadku rolników limit w całym okresie wynosi 100 tysięcy złotych. W przypadku spółek wodnych limit to milion złotych.

- Wsparcie rolnicy będą mogli przeznaczyć na wykonanie ogrodzenia chlewni, niecki dezynfekcyjnych czy nowych urządzeń do dezynfekcji. W przypadku spółek wodnych środki będzie można przeznaczyć na urządzenia, które mogą chronić gospodarstwa przed podtopieniami - mówi Jolanta Duchnik.

Wnioski o pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Wsparcie dla rolników. ARiMR uruchamia dwie linie kredytowe

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:03
Od 6 października br. ARiMR udostępnił współpracującym bankom limity środków na dwie linie kredytowe: na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF oraz linię na zakup akcji lub udziałów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla rolników. Zobacz, jakie nabory prowadzi ARiMR na jesieni

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:51
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają jesienne nabory wniosków o wsparcie dla rolników. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze na tworzenie grup producentów rolnych. Zobacz warunki wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 14:46
Do 30 listopada trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". O pieniądze mogą starać się przedsiębiorcy prowadzący mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo w zakresie produkcji rolno-spożywczej z wyłączaniem drobiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy protestują przeciwko polityce Komisji Europejskiej. "Jest głucha na głos w sprawie Zielonego Ładu"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 07:42
Jeżeli Zielony Ład w rolnictwie zostanie wprowadzony w zapowiedzianym przez UE kształcie, to zapłacą za niego nie tylko rolnicy, ale i konsumenci - uważa Instytut Gospodarki Rolnej. Ocenia, że KE nie chce słuchać argumentów europejskich rolników.
rozwiń zwiń