X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rosną płace Polaków. Przeciętne wynagrodzenie wyższe o 9,4 proc. niż przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 12:27
Przeciętne wynagrodzenie w III kw. 2021 r. wzrosło o 9,4 proc. rdr i wyniosło 5657,30 zł - podał Główny Urząd Statystyczny.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Przypomnijmy, przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2021 r. wyniosło 5504,52 zł. A to oznacza, że wynagrodzenie było wyższe o 2,8 proc. niż trzy miesiące wcześniej.

magazyn pracownicy pracownik praca free shutt 1200 .jpg
Dobre wieści dla pracowników. NBP oczekuje spadku bezrobocia i wzrostu wynagrodzeń

NBP oczekuje spadku stopy bezrobocia i wysokiej dynamiki wynagrodzeń

Dane GUS potwierdzają wcześniejsze prognozy Narodowego Banku Polskiego. Przewidywał on w listopadowym "Raporcie o inflacji" spadek stopy bezrobocia przy utrzymaniu się na wysokim poziomie dynamiki wynagrodzeń.

Według banku centralnego w 2022 r. wynagrodzenia wzrosną o 8,2 proc., a w 2023 r. o 8,0 proc.

W raporcie napisano, że w horyzoncie projekcji oczekuje się spadku stopy bezrobocia i utrzymania dynamiki wynagrodzeń na podwyższonym poziomie, czemu sprzyjać będzie korzystna koniunktura gospodarcza przekładająca się na wzrost popytu na pracę przy niskim zasobie osób, które mogłyby podjąć zatrudnienie.

Tak zwana centralna ścieżka projekcji przewiduje, że wzrost wynagrodzeń w 2021 sięgnie 8,4 proc., w 2022 r. wyniesie 8,2 proc., a w 2023 r. wynagrodzenia będą wyższe o 8,0 proc.


PAP, GUS, NBP, jk

Czytaj także

W październiku wzrosło średnie wynagrodzenie. Znamy dane GUS za III kwartał

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 10:30
Przeciętne wynagrodzenie w III kw. 2020 r. wzrosło o 4,8 proc. licząc rok do roku i wynosiło 5.168,93 zł , czyli więcej o 327 złotych- podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W październiku spadła liczba wyrejestrowanych firm w porównaniu do września. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy czują się coraz pewniej na rynku pracy: mniej obaw związanych z jej utratą lub zmianą

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:23
Pracownicy mniej obawiają się utraty pracy i lepiej oceniają perspektywy znalezienia nowego zatrudnienia – wynika z 44. edycji Monitora Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad. Jednocześnie zmniejszyła się rotacja pracowników i wydłużył się średni czas poszukiwania pracy. Zmieniamy ją najczęściej dla większych zarobków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost wynagrodzeń i zatrudnienia. Bardzo dobre dane z rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 11:56
Rynek pracy wychodzi z pandemicznego spowolnienia - jak informuje GUS, w sierpniu zarówno zatrudnienie, jak i wynagrodzenia były wyższe niż rok temu.
rozwiń zwiń