X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Porty lotnicze nie odrobią strat w tym roku. Zobacz nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 11:07
Z powodu pandemii COVID-19 ruch lotniczy zmniejszy się w 2021 roku o połowę w porównaniu z 2019 rokiem; liczba pasażerów spadnie do 4,6 mld - wynika z wyliczeń Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI World), które podała turecka agencja Anatolia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

Światowe porty lotnicze już w 2020 roku odnotowały spadek liczby podróżnych o 39,5 proc. Różnice pomiędzy krajami w nasileniu pandemii i sposobach radzenia sobie z zakażeniami utrudniają odrodzenie się międzynarodowego ruchu pasażerskiego.

shutt lotnisko 1200.jpg
Linie lotnicze mierzą się ze skutkami pandemii. Długi rozbieg do normalności

Giganci wypadli z czołówki

Krajowe rynki lotów pasażerskich wychodzą z impasu szybciej. Szacuje się, że liczba pasażerów na tych rynkach wzrośnie do 3,1 mld do końca bieżącego roku, co stanowi 58,5 proc. liczby podróżnych w 2019 roku.

Najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie jest port lotniczy w Kantonie w Chinach, który w 2020 roku obsłużył 43,8 mln podróżnych - podaje raport ACI World. Kolejne miejsca zajmują lotnisko w Atlancie w USA z 42,9 mln pasażerów i lotnisko w chińskim Chengdu z 40,7 mln podróżnych.

ACI World zauważa, że wiele lotnisk krajów Azji i Pacyfiku będących międzynarodowymi węzłami komunikacyjnymi w 2020 roku nie znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej ruchliwych portów lotniczych. Należą do nich port lotniczy w Pekinie - najbardziej uczęszczane lotnisko w 2019 roku - i w Tokio, drugie w zestawieniu.

Zyskuje transport towarów

W czasie pandemii wzrosła wielkość ładunku lotniczego, głównie dzięki dostawom sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i szczepionek. W 2020 roku przewieziono ponad 11,5 mln ton ładunków medycznych.

Na szczycie rankingu znalazł się port lotniczy w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee, globalne centrum przeładunkowe firmy FedEx, które odnotowało wzrost wolumenu transportu ładunków o 6,7 proc.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Linie lotnicze krytykują wzrost kosztów przelotów. "Utrudni to odbudowę ruchu po pandemii"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:30
O 2,3 mld dol. globalnie w czasie pandemii wzrosły koszty linii lotniczych w związku z usługami agencji żeglug powietrznych i lotnisk. Planowane przez nie podwyżki utrudnią odbudowę ruchu po pandemii - ocenia Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego (IATA).
rozwiń zwiń

Czytaj także

To od nich zależy nasze bezpieczeństwo w czasie lotu. Kontrolerzy ruchu powietrznego obchodzą swoje święto

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 11:30
Kontrolerzy ruchu lotniczego muszą mieć analityczny umysł, żelazne nerwy i…nienaganną dykcję. To zawód elitarny i wymagający. Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego obchodzony jest 20 października na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Kontrolerów Ruchu Lotniczego 60 lat temu. W Polsce obchodzony jest od 2008 roku. Rok wcześniej powstała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek Tirana. Nowe połączenie w siatce PLL LOT

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 19:00
Polski przewoźnik PLL LOT uruchomił regularne połączenia z Warszawy do Tirany, stolicy Albanii. To pierwsze od prawie dwóch lat nowe, regularne połączenie w rozkładzie. Pod koniec września PLL LOT uruchomił połączenia z Warszawy do Dubaju. Jednak jest to połączenie sezonowe.
rozwiń zwiń