X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lepiej nie zwlekać z terminowymi płatnościami. Najlepiej je zlecić przed czwartkiem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 12:11
Terminowe płatności warto zaplanować i zlecić przed 11 listopada. System rozliczeniowy Elixir obsługujący przelewy międzybankowe w złotych będzie miał w tym dniu przerwę w standardowym funkcjonowaniu - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce.

Lepiej przelew zlecić już teraz

Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Przelewy, które zostaną zlecone w środę 10 listopada po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek 12 listopada - poinformowała KIR.

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 11 listopada będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych.

Można się ratować przelewami ekspresowymi

W komunikacie wskazano, że w sytuacji, gdy przeoczymy datę płatności lub nie zdążymy wykonać terminowego przelewu przed 11 listopada, warto skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir, który działa w trybie ciągłym - 24/7/365, czyli również w weekendy i święta. To, czy bank udostępnia tę usługę i w jakim zakresie, można sprawdzić na tej stronie.

PolskieRadio24.pl, KIR, PAP, md

Czytaj także

Wzrost stóp procentowych nie pomógł. Banki nie podnoszą oprocentowania depozytów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 16:53
To zła wiadomość dla osób trzymających oszczędności w bankach. Jak napisali w analizie eksperci HRE Investments, tylko pojedyncze banki poprawiły oferty depozytów po październikowej podwyżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKO BP z rekordowym zyskiem. Bank zabrał też głos ws. stóp procentowych RPP

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 09:30
Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2021 roku wzrósł do 1 mld 258 mln zł z 712 mln zł rok wcześniej - poinformował w piątek największy bank w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frankowicze wygrywają z bankami. "Rz": 95 proc. wyroków korzystnych dla kredytobiorców

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 07:41
W październiku w polskich sądach zapadło 410 wyroków w sprawach dotyczących hipotek frankowych - wynika z danych kancelarii Votum Robin Lawyers reprezentującej kredytobiorców. "Branżę może niepokoić rosnąca skala orzeczeń prawomocnych. Niemal wszystkie były korzystne dla frankowiczów" - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń