X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejska Inicjatywa Płatności. Polska wśród krajów popierających projekt

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 11:40
Polska, Belgia, Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania i Holandia przyjęły wspólne oświadczenie popierające Europejską Inicjatywę Płatności (EPI) - poinformowało Ministerstwo Finansów. Do inicjatywy przyłączyło się ponad 30 instytucji, głównie banków, w tym PKO BP.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Kostiantyn Voitenko

EPI (ang. European Payment Initiative) jest paneuropejskim rozwiązaniem w zakresie płatności, które łączy karty oraz przelewy natychmiastowe pod jedną marką.

- Budowa Europejskiego Systemu Płatniczego to odpowiedź instytucji finansowych UE na potrzeby przedsiębiorców i konsumentów w coraz bardziej cyfrowej i bezgotówkowej gospodarce. Dlatego Polska wspólnie z 6 krajami UE przystąpiła do inicjatywy politycznego wsparcia dla tego projektu – podkreślił minister finansów Tadeusz Kościński.

frank szwajcarki waluta wymiana free shutt 1200 .jpg
Frankowicze wygrywają z bankami. "Rz": 95 proc. wyroków korzystnych dla kredytobiorców

Przeciwdziałanie rozdrobnieniu rynku

Jak podał resort, celem przedsięwzięcia jest stworzenie innowacyjnego europejskiego rozwiązania, będącego alternatywą dla istniejących obecnie. Ma ono też przeciwdziałać fragmentacji rynku, która wciąż istnieje na europejskim rynku płatności detalicznych.

Istnienie systemu znajdującego się w jurysdykcji UE mogłoby się również znacząco przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa systemu płatniczego - wskazało MF.

- Sukces systemu płatności BLIK, który w ciągu kilku lat stał się wiodącym rozwiązaniem płatniczym w płatnościach internetowych w Polsce to dowód, że Polska ma doświadczenie w tym zakresie. Nasze rozwinięte systemy płatności natychmiastowych oraz nowoczesne banki i ekosystem fintechów to mocne fundamenty, na których warto budować rozwiązania paneuropejskie w obszarze bezgotówkowych płatności detalicznych – zaznaczył Kościński.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Ważne dla klientów, którzy wcześniej spłacili kredyty: banki muszą zwrócić część opłat i prowizji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 16:12
Dzięki decyzji UOKiK banki Pocztowy i Plus prawidłowo rozliczą się z konsumentami, którzy przed terminem spłacili pożyczki, tzn. zwrócą proporcjonalną część wszystkich pobranych opłat, w tym m.in. prowizji - podał Urząd we wtorkowym komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dochody Polaków pod względem siły nabywczej na osobę. Jesteśmy w połowie europejskiej stawki

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 16:03
W tym roku w Polsce średnia siła nabywcza per capita wynosi 8 294 euro, czyli ok. 45 proc. poniżej średniej europejskiej - wynika z raportu GFK. Najwyższa siła nabywcza jest w Liechtensteinie, Szwajcarii i Luksemburgu, najniższa w Kosowie, Mołdawii i na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czwarty Polak oszczędza na emeryturę, co drugi - na inne cele. Część inwestuje w nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 09:38
Niespełna 1/4 Polaków odkłada samodzielnie na przyszłą emeryturę, ponad połowa Polaków zadeklarowała, że oszczędza na inne cele - wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu "Czy pandemia zmieniła podejście Polaków do świadomości finansowej?" Najczęściej wskazywana w badaniu wysokość oszczędności, ma wartość jednej pensji.
rozwiń zwiń