X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przekop Mierzei Wiślanej. Ogłoszono przetarg na budowę toru wodnego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:16
Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na budowę toru wodnego w ramach powstającej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Odcinek toru objęty obecnym przetargiem to ok. 8200 m na Zalewie Wiślanym - poinformowała rzeczniczka Urzędu Magdalena Kierzkowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Gróbarczyk/Twitter

Dodała, że przetarg na dalszą cześć toru wodnego zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale 2022 roku.

- Przedmiot bieżącego zamówienia obejmuje m.in. roboty czerpalne, transport i refulację urobku z wbudowaniem w nowo projektowaną wyspę na Zalewie Wiślanym oraz zakup, dostarczenie i ustawienie oznakowania nawigacyjnego - wyjaśniła.

geoterm 1200.jpg
70 mln zł dla samorządów na poszukiwania złóż geotermalnych. Znamy szczegóły programu NFOŚiGW

Nie tylko tor wodny

Dodała, że miejscem odkładu urobku z robót czerpalnych będzie wyspa refulacyjna na Zalewie Wiślanym. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia programu zapewnienia jakości prowadzenia prac pogłębiarskich. W ramach tego opracowania sporządzi instrukcje prowadzenia prac, harmonogram oraz projekty techniczne, a także opracuje działania ograniczające rozprzestrzenianie się zawiesiny w toni Zalewu Wiślanego oraz sporządzi projekty rurociągów (w przypadku ich zastosowania) i przysłon zabezpieczających.

Zgodnie z decyzją środowiskową, w przypadku stwierdzenia kolizji ze znaleziskami o wartości historycznej w trakcie prowadzonych robót czerpalnych, dalsze prace wykonywane będą w uzgodnieniu z właściwym Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania Wytycznych Przyrodniczych Prowadzenia Robót Czerpalnych i Podczyszczeniowych, a tym samym warunków minimalnego rozprzestrzeniania się zawiesiny i przeciwdziałania temu zjawisku - wskazała rzeczniczka.

W ramach nowego oznakowania nawigacyjnego zaprojektowano 35 pław, w tym 18 pław czerwonych po stronie lewej i 17 pław zielonych po stronie prawej. Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na wykonanie zadania, lecz nie później niż do 28 lutego 2023 r.

Planowany termin otwarcia ofert to 29 listopada. Tor wodny na Zalewie Wiślanym zaprojektowano dla statku morskiego o długości 100 m (zestaw barek do 180 m), szerokości 20 m i zanurzeniu 4,5 m.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej: termin realizacji inwestycji nie wydaje się zagrożony

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 17:11
- Prace przebiegają w sposób planowy i, co istotne, nie mamy żadnych opóźnień. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury, komentując stan prac nad przekopem Mierzei Wiślanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Wilk patronem mostu na Mierzei Wiślanej. Prezes PiS: zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach Elbląga i Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 17:50
- Jerzy Wilk zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach Elbląga i Polski. Zarówno w Elblągu, jak i w swoim życiu dotrzymywał słowa i realizował zapowiedzi - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości nadania imienia Jerzego Wilka Mostowi Południowemu na kanale żeglugowym Mierzei Wiślanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy kanał żeglugowy na Zalewie Wiślanym nie będzie barierą dla zwierząt. Tak zapewnia wykonawca przekopu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 12:00
Leśne zwierzęta nigdy nie zostaną uwięzione z jednej czy drugiej strony nowo budowanego kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Dzięki specjalnej przeprawie będą mogły przepłynąć przez kanał kierując się w stronę Krynicy Morskiej albo Stegny - zapewniają wykonawcy inwestycji.
rozwiń zwiń