X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PARP prowadzi nabór w dwóch konkursach dla firm. Do zdobycia nawet 100 tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 11:11
Trwa nabór zgłoszeń do dwóch konkursów dla przedsiębiorców - Polskiego Produktu Przyszłości i Pracodawcy Jutra. Organizatorem obu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock/UfaBizPhoto

Konkurs Polski Produkt Przyszłości przygotowano po raz 24. Poza przedsiębiorcami mogą wziąć w nim udział instytuty badawcze, naukowe i uczelnie. Izabela Banaś z PARP mówiła podczas Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu, że projekty można zgłaszać do 6 grudnia.

- To konkurs, w którym chcemy nagradzać najbardziej innowacyjne polskie produkty mogące odnieść sukces również na rynkach zagranicznych. Poszukujemy najnowszych produktów. Mogą być one dopiero tworzone, ale ważne, aby były co najmniej na poziomie prac przedwdrożeniowych. Oprócz tego mówimy o produktach, które są już na rynku. Przy czym mamy założenie, że nie mogą one być na nim dłużej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku - wyjaśniła Izabela Banaś z PARP.

Posłuchaj
00:25 bans1.mp3 Izabela Banaś: projekty można zgłaszać do 6 grudnia (IAR)

PARP przy ocenie zgłoszonych produktów będzie brał pod uwagę przede wszystkim ich innowacyjność, ale też potencjał eksportowy oraz to czy wywierają pozytywny wpływ na odbiorców i rozwiązują problemy społeczne.

kontrola praca firma przedsiębiorstwo free shutt 1200 .jpg
Rynek pracy. Polska w światowej i europejskiej czołówce w kwestii odbudowy po pandemii

Konkurs dla nowoczesnych pracodawców

Z kolei zgłoszenia do konkursu Pracodawca Jutra zainteresowani mogą składać do 24 listopada. Skierowany jest do przedsiębiorstw, w których po 1 stycznia 2019 roku realizowano inicjatywy edukacyjne, związane na przykład z aktywizacją starszych pracowników, czyli osób powyżej 50 roku życia.

- Nie mówimy tutaj tylko o wspieraniu tych pracowników w podnoszeniu kompetencji, ale przede wszystkim żeby wykorzystywać ich wiedzę i doświadczenie. Chcielibyśmy aby przedsiębiorcy zgłaszali się chociażby ze swoimi programami mentorskimi, w których ci starsi pracownicy dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi - wskazała Izabela Banaś z PARP.

Posłuchaj
00:23 bans2.mp3 Izabela Banaś: chcielibyśmy aby przedsiębiorcy zgłaszali się chociażby ze swoimi programami mentorskimi (IAR)

- Wierzymy, że ta współpraca ma bardzo duże plusy dla firm. Przede wszystkim poprawia kulturę organizacji, po drugie pomaga w przepływie informacji - dodała.

Poza tym do konkursu Pracodawca Jutra mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy inwestują w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące ich kompetencje i szkolenia lub współpracujący ze szkołami oraz uczelniami.

Jest o co walczyć

Główną nagrodą w konkursie Polski Produkt Przyszłości jest 100 tysięcy złotych, a także symboliczna statuetka i dyplom, w każdej z trzech kategorii - dla przedsiębiorcy, instytucji szkolnictwa wyższego, wspólnego produktu firmy i uczelni. Przewidziano również wyróżnienia dla maksymalnie 12 uczestników w wysokości 25 tysięcy złotych każda.

Laureaci konkursu Pracodawca Jutra otrzymają nagrodę główną, w skład której wejdzie dyplom, statuetka, możliwość bezterminowego posługiwania się tytułem "Pracodawca Jutra Roku 2021" i umieszczania logotypu na materiałach reklamowych lub wizerunkowych przez rok oraz promocja przedsiębiorcy przez organizatora konkursu.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA POLSKA PARP

Czytaj także

Gospodarka po pandemii. Eksperci zapewniają: polskie firmy są w dobrej kondycji finansowej

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 14:15
- Generalna sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw jest bardzo dobra. W znacznym stopniu wpłynęły na to także rządowe tarcze antykryzysowe. Jednocześnie trzeba jednak dostrzec różnice między branżami. Banki stają dziś przed zadaniem, by kredytować przede wszystkim te firmy, które spożytkują pieniądze na zwiększanie środków związanych z wartościami intelektualnymi, nowoczesnymi technologiami - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan) i Ernest Pytlarczyk (główny ekonomista banku PKO S.A.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

To dobry czas dla firm technologicznych. Biznesy rosną w szybkim tempie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 08:16
Innowacyjne biznesy w Europie Środkowo-Wschodniej rosną jak szalone – wyceny spółek tego typu przebiły 186 mld euro, a to 19 razy więcej niż w 2010 r. Pod względem liczby transakcji i dużych graczy prym w regionie wiedzie Polska - podaje w piątek "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. Resort rozwoju planuje uruchomienie infolinii dla firm

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 10:56
W najbliższych tygodniach powstanie infolinia, której celem będzie informowanie przedsiębiorców o rozwiązaniach zawartych w ustawach wchodzących w skład programu Polski Ład - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
rozwiń zwiń