X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Turystyka i branża lotnicza najmocniej poszkodowane przez koronawirusa". Wspólny komunikat PPL i PIT

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 12:29
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" oraz Polska Izba Turystyki chcą wspólnie mówić o potrzebach rynku oraz konieczności odbudowy lotnictwa i turystyki po pandemii - poinformowało PPL i PIT. Turystyka i branża lotnicza najmocniej zostały poszkodowane przez koronawirusa - dodano.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Thanakorn.P

"Możliwości współpracy Portów Lotniczych z branżą turystyczną, a także wspólne działania na arenie międzynarodowej były najważniejszymi tematami spotkania prezesa PPL Stanisława Wojtery z prezesem Polskiej Izby Turystyki Pawłem Niewiadomskim" - poinformowało PPL i PIT we wspólnej informacji prasowej.

Jak dodano, w czasie rozmowy poruszono temat lotniska Warszawa-Radom i "otwierających się nowych możliwości współpracy".

"Obaj prezesi uzgodnili, że w Radomiu odbędzie się jedno z najbliższych posiedzeń Rady Polskiej Izby Turystyki. Spotkanie będzie dobrą okazją do zaprezentowania powstającego praktycznie od podstaw portu lotniczego, który już w niedługim czasie stanie się jednym z najnowocześniejszych lotnisk w Polsce" - przekazano.

Lotnisko Okęcie Warszawa shutterstock_1069314578 (1200).jpg
Prognoza Eurocontrol: ruch lotniczy odbuduje się w ciągu dwóch lat

Współpraca PIT z lotniskami

W informacji poinformowano, że obaj prezesi rozmawiali także o korzyściach, które mogą przynieść wspólne działania Polskiej Izby Turystycznej z lotniskami regionalnymi, w których PPL jest zaangażowany finansowo. Jak wskazano, "dobrym asumptem ku temu" będzie przygotowanie wspólnego stoiska na "Routes Europa 2022", spotkanie przedstawicieli lotnisk i linii lotniczych, które w przyszłym roku odbędzie się w Bergen w Norwegii.

"Turystyka i branża lotnicza to sektory, które zostały najmocniej poszkodowane przez pandemię. Właśnie dlatego tak ważne jest to, że przedstawiciele PPL i PIT podjęli decyzję o współpracy, by jednym głosem mówić o potrzebach rynku i konieczności odbudowy lotnictwa i turystyki" - podkreślono.

Ponadto, w trakcie spotkania została podjęta decyzja o przeprowadzeniu ankiety satysfakcji biur podróży zrzeszonych w PIT z poziomu usług oferowanych przez Lotnisko Chopina.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zarządza Lotniskiem Chopina, ma również udziały lub akcje spółek m.in. zarządzających portami regionalnymi, jak np. w Krakowie, Rzeszowie, Modlinie czy Poznaniu. W skład grupy kapitałowej PPL wchodzą także wyspecjalizowane spółki świadczące obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services i Lotniczy Dworzec Towarowy Wrocław) oraz podmiot prowadzący działalność pozalotniczą: ACS – działalność z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych.

Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego; jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA). Członkami Polskiej Izby Turystyki są najważniejsze i największe: biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Linie lotnicze mierzą się ze skutkami pandemii. Długi rozbieg do normalności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 07:50
Po rozmowach z Komisją Europejską 16 największych europejskich linii lotniczych zobowiązało się do szybkiego zwrócenia kosztów pasażerom anulowanych z powodu pandemii COVID-19 lotów oraz lepszego informowania podróżnych o ich prawach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PAŻP: kontrolerzy będą menedżerami trajektorii lotów

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:59
- Pasażerowie podróżują i nie wiedzą, nie widzą nas, jako kontrolerów ruchu powietrznego, pracowników operacyjnych, którzy dbają o bezpieczeństwo tak, aby samoloty mogły się bezpiecznie mijać zarówno w powietrzu jak i w portach lotniczych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i kontroler ruchu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prognoza Eurocontrol: ruch lotniczy odbuduje się w ciągu dwóch lat

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 08:26
Ruch lotniczy wróci do poziomu sprzed pandemii w połowie 2023 roku – to optymistyczna prognoza Eurocontrol, którą organizacja stworzyła na najbliższe 7 lat. Wyraźne ożywienie w podróżach samolotami ma być widać już w te święta Bożego Narodzenia i choć będzie to sezonowy wzrost, to bardzo znaczący we wzrostowym trendzie wychodzenia z kryzysu.
rozwiń zwiń