X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Indie otwierają się na zagranicznych turystów. Wymogiem jest bycie zaszczepionym

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:16
Od dziś do Indii mogą wjeżdżać w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 zagraniczni turyści przybywający do tego kraju lotami czarterowymi. Z powodu pandemii granice Indii były zamknięte dla turystów od marca 2020 r., gdy w kraju wprowadzono pierwszy lockdown.
Taj Mahal uznawany za jeden z siedmiu cudów świata jest symbolem Indii
Taj Mahal uznawany za jeden z siedmiu cudów świata jest symbolem IndiiFoto: YURY TARANIK/Shutterstock.com

Turyści lecący regularnymi lotami będą mogli przybywać do Indii od 15 listopada.

Nie jest jasne, czy przybywający na wypoczynek obcokrajowcy będą musieli poddawać się kwarantannie; na pewno muszą być w pełni zaszczepieni i mieć aktualny, wykonany maksymalnie 72 godziny przed lotem, negatywny test na obecność koronawirusa - informuje Reuters.

shutt Alitalia 1200.jpg
Włoska linia lotnicza Alitalia zmienia się w ITA. Nowa, ale czy lepsza?

Masowe szczepienia w Indiach

Zapowiedziane już wcześniej przez rząd łagodzenie obostrzeń na granicach Indii jest efektem zmniejszającej się liczby infekcji koronawirusem i postępu kampanii szczepień. W tym tygodniu każdego dnia wykrywano średnio 17,4 tys. nowych zakażeń, podczas gdy w szczycie wiosennej fali epidemii w maju było ich ponad 400 tys. - wynika z zestawienia Reutersa.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło już blisko 70 proc. uprawnionych do tego w Indiach osób - dodaje agencja.

Otwarcie granic dla zagranicznych turystów zbiega się z okresem indyjskich świąt, które tradycyjnie łączą się z częstszymi podróżami po kraju. Budzi to obawy władz medycznych o ponowny wzrost liczby infekcji.

Turystyka ważnym sektorem gospodarki

W 2020 r. Indie odwiedziło 2,74 mln zagranicznych turystów, w 2019 r. było ich blisko 11 mln - podają oficjalne dane rządowe. Sektor turystyczny odpowiada za 7 proc. indyjskiego PKB i daje zatrudnienie milionom Indusów.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

"W sierpniu Tatry odwiedziło milion turystów". Frekwencyjne rekordy w głównych atrakcjach Małopolski

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 12:19
Małopolska Organizacja Turystyczna podała, że w letnim sezonie padły rekordy frekwencji turystycznej w głównych atrakcjach regionu: w Kopalni Soli w Wieliczce, Tatrach i spływie przełomem Dunajca. Branża turystyczna obawia się jednak powrotu lockdownu na okres zimowy – powiedział prezes MOT Grzegorz Biedroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ruszają przeglądy kolejek górskich przed zimą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 11:16
W poniedziałek 18 października rozpoczną się cykliczne przeglądy techniczne kolejek linowych w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych. Jako pierwsza przestój będzie miała kolejka kursująca na Kasprowy Wierch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska turystyka wychodzi z koronawirusowego dołka. Latem więcej gości krajowych i zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:17
Wszystko wskazuje, że pandemiczny zastój w turystyce mamy za sobą - jak podsumowuje tegoroczne lato Główny Urząd Statystyczny, liczba turystów krajowych wzrosła w lipcu br. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. o 33,2 proc., a zagranicznych o 26,0 proc.
rozwiń zwiń