X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Duże zmiany w kierownictwie PKO BP. Odchodzi prezes Jan Emeryk Rościszewski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:53
Dotychczasowy prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z pełnionej funkcji - poinformował bank PKO BP. Dodano, że z zarządu zostali odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski.
Jan Emeryk Rościszewski
Jan Emeryk RościszewskiFoto: PAP/Marcin Obara

"Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że 14 października 2021 r. Pan Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku z dniem 22 października 2021 r." - podał bank.

Dodano, że rada nadzorcza PKO BP odwołała ze składu zarządu banku Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

kościński sejm budżet 1200.jpg
Budżet 2022. Minister finansów: Polska już odrobiła straty spowodowane pandemią

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podziękował w czwartek Rościszewskiemu za pracę na rzecz banku.

- Ogromne podziękowania dla Jana Rościszewskiego za profesjonalizm i wielką pracę na rzecz PKOBP. Życzę sukcesów i powodzenia w realizacji nowych, ważnych zadań na rzecz Polski - napisał na Twitterze Sasin.

Zmiany w zarządzie

Rościszewski był prezesem PKO BP od czerwca br. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Jagiełłę. Wcześniej Rościszewski był m.in. wiceprezesem banku nadzorującym obszar rynku detalicznego. Jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Posiada też dyplom Executive MBA oraz uprawnienia brokera ubezpieczeniowego.

Rafał Antczak pełnił w zarządzie banku funkcję wiceprezesa nadzorującego obszar bankowości przedsiębiorstw i analiz, a Jakub Papierski był wiceprezesem nadzorującym obszar bankowości inwestycyjnej.

Kurs akcji PKO BP około godziny 13.30, spadał o 2,5 proc. do 46,00 zł przy obrotach sięgających 104 mln zł.

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP.

PolskieRadio24.pl, PAP, PKO BP, md

Czytaj także

Prezes NBP: nie ma ryzyka wpadnięcia z powodu inflacji w spiralę cenowo-płacową. Nigdy do tego nie dopuścimy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:40
Decyzja RPP o podniesieniu stóp procentowych nie obniży bieżącej inflacji, ale ma nie dopuścić do utrzymania się podwyższonej inflacji w średnim okresie. Przewidujemy, że do końca roku inflacja dojdzie do ok. 6 proc. Będziemy obserwować koniunkturę i poziom inflacji. Ale nie możemy powiedzieć, że nastąpi seria podwyżek stóp procentowych - poinformował prof. Adam Glapiński na konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny bank rusza z ugodami frankowymi. Co zrobią pozostałe?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 07:39
W tym miesiąca kolejny bank zaoferuje frankowiczom przewalutowanie kredytu. Inne wcale się do tego nie palą - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do końca roku znika LIBOR, banki czekają na decyzję KE. Co to oznacza dla klientów?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 12:36
Banki czekają na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie wyznaczenia wskaźnika, który zastąpi w umowach kredytowych stawkę LIBOR, która z końcem roku przestanie być publikowana.
rozwiń zwiń