X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budżet na 2022 r. Prezydium Sejmu zatwierdziło harmonogram prac

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:52
Drugie czytanie projektu budżetu na 2022 r. ma się odbyć 14 grudnia, a głosowanie ustawy 17 grudnia - wynika z harmonogramu prac Komisji Finansów Publicznych i innych komisji sejmowych nad projektem budżetu na 2022 r.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter/@KancelariaSejmu

W czwartek w Sejmie odbywa się pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na przyszły rok. Projekt zakłada, że w 2022 r. dochody budżetu państwa wyniosą 481,4 mld zł, a wydatki 512,4 mld zł. Deficyt ma wynieść nie więcej niż 30,9 mld zł.

kościński sejm budżet 1200.jpg
Budżet 2022. Minister finansów: Polska już odrobiła straty spowodowane pandemią

Budżetu trafi do komisji sejmowych

Harmonogram prac komisji sejmowych nad projektem budżetu na 2022 r. jest załącznikiem do uchwały Prezydium Sejmu w sprawie określenia trybu prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2022. Zgodnie z nim, między 18 października a 4 listopada projekt budżetu mają rozpatrywać właściwe komisje sejmowe. Do 5 listopada mają one przekazać swoje opinie do Komisji Finansów Publicznych. Zaplanowano, że prace w tej komisji potrwają do 26 listopada.


Posłuchaj
00:26 1 W Sejmie debata o przyszłorocznym budżecie.mp3 Sejmie debata o przyszłorocznym budżecie (IAR)

 

Harmonogram przewiduje, że 3 grudnia Komisja Finansów Publicznych przyjmie sprawozdanie o projekcie ustawy, a 14 grudnia ma się odbyć drugie czytanie projektu na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Trzecie czytanie, czyli głosowanie zaplanowano na 17 grudnia - wynika z harmonogramu.

Przekazanie ustawy budżetowej do Senatu - zgodnie z harmonogramem - ma nastąpić do 23 grudnia, natomiast do 12 stycznia przyszłego roku zakładane jest podjęcie przez Senat uchwały w sprawie ustawy budżetowej na 2022 r.


Posłuchaj
00:26 6 Sejm debatuje nad projektem budżetu na rok 2022.mp3 Sejm debatuje nad projektem budżetu na rok 2022 (IAR)

 

Prezydent podpisuje ustawę w ciągu 7 dni

14 stycznia poprawki Senatu mają być rozpatrzone na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, a podczas posiedzenia Sejmu w dniach 26-27 stycznia zajmie się nimi izba niższa. Zgodnie z harmonogramem, przekazanie ustawy do podpisu prezydenta ma nastąpić do 31 stycznia przyszłego roku.

Zgodnie z konstytucją rząd musi przesłać projekt budżetu do Sejmu najpóźniej na trzy miesiące przed rozpoczęciem roku budżetowego. Senat może uchwalić poprawki do ustawy budżetowej w ciągu 20 dni od dnia jej przekazania izbie wyższej. Prezydent podpisuje przedstawioną przez marszałka Sejmu ustawę budżetową w ciągu 7 dni.


Posłuchaj
00:25 2 W Sejmie debata o przyszłorocznym budżecie.mp3 W Sejmie debata o przyszłorocznym budżecie (IAR)

 

Jeśli jednak w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona prezydentowi do podpisu, wtedy głowa państwa może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

Czytaj także

"Nie przewiduję problemów z powodu lockdownu". Minister finansów o budżecie na 2022 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:11
- Jak przyjdzie kolejna fala, to wtedy będziemy się zastanawiać. Finanse publiczne są względnie bardzo zdrowe. W sierpniu zamiast deficytu w budżecie mieliśmy 43 mld zł nadwyżki. Myślę, że wystarczająco pieniędzy by było, gdybyśmy potrzebowali, ale nie przewiduję większych problemów, żeby finansować gospodarkę z powodu lockdownu - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tegoroczny budżet znowelizowany. Sejm poparł poprawki rządu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 19:14
Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2021 oraz o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się budżetem na 2022 rok

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 04:21
Projekt ustawy budżetowej zakłada, że dochody państwa wyniosą 481 miliardów złotych, a wydatki 512 miliardów. Maksymalny deficyt powinien wynieść 30,9 miliarda złotych. Wzrost gospodarczy w przyszłym roku wedle prognoz rządowych ma wynieść 4,6 procent, a dług publiczny - 56,6 procent.
rozwiń zwiń