X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na rozwój przetwórstwa i handlu produktami rolnymi. Pod koniec miesiąca ARiMR zacznie nabór

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:25
Pod koniec października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
Posłuchaj
03:17 PR1_AAC 2021_10_12-06-33-59.mp3 Wsparcie na rozwój przetwórstwa i handlu produktami rolnymi. W tym miesiącu ARiMR zacznie nabór (Tomasz Matusiak/PR1)

Pomoc będzie skierowana do przedsiębiorców z sektora przetwórczego, którzy prowadzą następujące dwa rodzaje działalności - zaznacza Tomasz Kuśnierek, zastępca prezesa ARiMR. Pierwszy rodzaj to produkcja pasz bez GMO - tutaj ze wsparcia mogą skorzystać mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Drugi rodzaj to działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół. W tym przypadku z pomocy nie mogą skorzystać duże firmy.

rolnik1200.jpg
Dopłaty, wsparcie przetwórstwa, ubezpieczenie upraw. Jakie inne rozwiązania dla wsi obejmie Polski Ład?

Jak wygląda wsparcie?

Wysokość pomocy, o jaką można się ubiegać, zależy od rodzaju podmiotu starającego się o dofinansowanie. Minimalna wysokość wsparcia przyznana na realizację jednej operacji wynosi 100 tys. zł.

- W przypadku firm zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych maksymalne wsparcie wynosi 10 mln zł, bez względu na rodzaj działalności. W przypadku grupy producentów limit ten wynosi 15 mln zł - wyjaśnia Tomasz Kuśnierek.

Pomoc przyznawana jest w formie  refundacji do 50 procent kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Inwestycje o wartości mniejszej niż 100 tys. zł. nie będą refundowane.

Posłuchaj
03:15 1310 ARiMR.mp3 Wsparcie na rozwój przetwórstwa i handlu produktami rolnymi. Pod koniec miesiąca ARiMR zacznie nabór (skrót audycji/PR1)

- Zainteresowani otrzymaniem wsparcia mogą też skorzystać z zaliczek na realizację inwestycji. Wysokość takiej zaliczki wynosi 50 procent kwoty pomocy. Warunkiem jej wypłaty jest złożenie przez przedsiębiorcę zabezpieczenia - mówi wiceprezes ARiMR.

Otrzymane wsparcie można przeznaczyć m.in. na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej. ​

Wnioski o przyznanie wsparcia na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" będzie można składać do oddziałów regionalnych ARiMR, od 31 października do 29 listopada 2021 roku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Są pieniądze na inwestycje obejmujące przetwarzanie produktów rolnych. Można otrzymać nawet 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:16
31 października rozpocznie się nabór wniosków, kierowany do zakładów przetwórczych, w ramach wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR wkrótce zacznie zbierać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 08:11
W drugiej połowie października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla rolników. ARiMR uruchamia dwie linie kredytowe

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:03
Od 6 października br. ARiMR udostępnił współpracującym bankom limity środków na dwie linie kredytowe: na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF oraz linię na zakup akcji lub udziałów.
rozwiń zwiń