X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Słabnie rotacja pracowników, mniej osób szuka pracy. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 07:56
Rotacja pracowników nadal spada, w ciągu ostatniego półrocza pracodawcę zmieniło 19 proc. pracowników, spadł też odsetek osób aktywnie szukających nowej pracy - wynika z 45. edycji "Monitora Rynku Pracy" Instytutu Badawczego Randstad. Jak podkreślono, zwiastuje to postępującą konkurencję o kandydatów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/SFIO CRACHO

Jak podkreślili autorzy badania, trend stagnacji na rynku pracy umacnia się. W ciągu ostatnich 6 miesięcy 19 proc. pracowników zmieniło miejsce zatrudnienia - jest to spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z badaniem z II kw. br. i o 4 pkt proc. w stosunku do I kw. br. Najczęściej zmianę pracodawcy deklarowali inżynierzy i kierowcy.

firma rodzinna 1200.jpg
Eksperci: zmiany demograficzne krępują rozwój firm rodzinnych

Mniej chętnie zmieniamy pracę

W III kw. spadł też odsetek osób aktywnie szukających nowej pracy (z 10 do 9 proc.) i rozglądających się za ofertami (z 48 do 45 proc.). 46 proc. w ogóle nie szuka nowej pracy (w poprzednim kwartale 42 proc.). Podobnie jak w poprzednich kwartałach najczęściej wskazywaną przyczyną braku aktywnego poszukiwania pracy jest satysfakcja z dotychczasowego miejsca zatrudnienia (46 proc.).

Zdaniem Randstad, niechęć do zmiany pracy po części może wynikać ze spadku optymizmu wśród zatrudnionych. Mogą mieć w tym swój udział zapowiedzi kolejnej fali pandemii i związanego z nią lockdownu czy rosnąca inflacja, tradycyjnie odbierana jako sygnał pogarszającej się sytuacji gospodarczej - oceniono.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-27 sierpnia na grupie 1000 osób pracujących. Zrealizowano je metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad realizowany za pośrednictwem strony www, na panelu internetowym).

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

"Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna". Marlena Maląg o najnowszych danych Eurostatu dot. bezrobocia

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 15:18
Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,4 proc. - to znacznie poniżej unijnej średniej. Stopa bezrobocia w sierpniu w całej UE wyniosła 6,8 proc., natomiast w strefie euro - 7,5 proc. - skomentowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chcemy pracować po pandemii? Preferencje Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 23:20
Od ponad roku praca zdalna dla wielu z nas jest rzeczywistością. Dziś jedni wciąż cenią sobie pracę zdalną, inni tęsknią za wykonywaniem obowiązków w biurze. Sprawdzamy jaki system pracy byłby dla nas najbardziej odpowiedni po pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej osób bez pracy. Maląg: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:22
- Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc., co oznacza, że w porównaniu z bezrobociem w poprzednim miesiącu spadła o 0,2 pkt. proc. - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Zainwestowaliśmy ponad 200 mld zł w ratowanie miejsc pracy. Moment sprawdzam przychodzi właśnie teraz - dodała.
rozwiń zwiń