X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wkrótce ruszy nabór wniosków na dopłaty do leasingu elektryków. BOŚ: realnie na przełomie października i listopada

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 15:42
- Na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu "Mój elektryk" - poinformował dyrektor zarządzający Banku Ochrony Środowiska Mariusz Grab. Dodał, że nabór dla firm leasingowych jest nadal otwarty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SBW/PR24

BOŚ w ramach programu "Mój elektryk" będzie udzielał firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych.

samochód elektryczny 1200.jpg
W Polsce powstaną strefy czystego transportu? PSPA: nowy projekt daje na to szanse

Według dyrektora zarządzającego BOŚ, w przyszłym tygodniu kilka pierwszych firm leasingowych podpisze umowy z bankiem na świadczenie usługi leasingowej z dopłatą NFOŚiGW w ramach programu "Mój elektryk".

Budżet programu wynosi 700 mln zł

Zainteresowanie firm jest duże, BOŚ otrzymuje dużo zapytań od firmy leasingowych, które chcą oferować swoim klientów leasing z dopłatą.

- Realnym jest, że na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu - zapowiedział Mariusz Grab.

Przypomniał, że bank prowadzi nabór dla firm leasingowych w trybie ciągłym.

- Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek, który jest dostępny na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk i przesłać go do banku drogą elektroniczną - dodał.

Według informacji NFOŚiGW budżet całego programu "Mój elektryk" wynosi 700 mln zł, z czego 400 mln zł jest przeznaczone na dopłaty do leasingu.

Realizację przewidziano na lata 2021-2026

Wnioskodawcy niebędący osobami fizycznymi, na pojazdy kategorii M1 będą mogli uzyskać do 27 tys. zł w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu powyżej 15 tys. km (mniejszy przebieg umożliwia otrzymanie dofinansowania w wysokości 18,75 tys. zł), a na pojazdy kategorii L1e-L7e wsparcie w wysokości 4 tys. zł (do 30 proc. kosztów kwalifikowanych).

Natomiast dofinansowanie zakupu pojazdów kategorii N1 (dostawcze), M2 oraz M3 wyniesie maksymalnie 70 tys. zł (do 30 proc. kosztów kwalifikowanych). Warunkiem będzie zadeklarowanie średniorocznego przebiegu powyżej 20 tys. km. Mniejszy uprawnia do otrzymania dotacji na poziomie do 50 tys. zł (20 proc. kosztów kwalifikowanych). Dofinansowanie obejmie zarówno zakup, jak i leasing pojazdów.

Realizację programu przewidziano na lata 2021-2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Ciężarówka z zasilaniem elektrycznym

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 06:00
Kuba Marcinowicz sprawdza dziś, czy elektryczna ciężarówka ma szansę zawładnąć polskim sektorem transportowym. Zainteresowany przejażdżką? Wsiadaj z nami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geometry EX3 – elektryczny SUV za 36 tys. zł.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:30
Czy auta elektryczne muszą być drogie? Nie! Chiński EX3 za nieco ponad 30 tys. zł to idealny kandydat na twój kolejny samochód!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PAIH: polskie firmy powinny korzystać z zielonej energii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:30
Polscy poddostawcy firm lokujących inwestycje w Polsce, coraz silniej zwracających uwagę na ślad węglowy, też powinni korzystać z zielonej energii - powiedział w Chorzowie prezes PAIH Krzysztof Drynda. Jak zaznaczył, pozwoli to utrzymać atrakcyjność inwestycyjną Polski.
rozwiń zwiń