X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bank Światowy podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski. W tym roku ma on wynieść 4,5 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:37
Prognoza wzrostu PKB dla Polski na 2021 r. została podniesiona do 4,5 proc. z 3,8 proc. szacowanych wcześniej, a na 2022 r. do 4,7 proc. z 4,5 proc. - wskazał w najnowszym raporcie Bank Światowy.
Widok na Warszawę
Widok na WarszawęFoto: shutterstock.com/Fotokon

Bank Światowy opublikował raport "Europe & Central Asia Economic Update" zawierający najnowsze prognozy makroekonomiczne dla regionu, w tym dla Polski.

Prognoza wzrostu PKB dla Polski na 2021 r. została w nim podniesiona do 4,5 proc. z 3,8 proc. szacowanych w czerwcu w ramach raportu "Global Economic Prospects", a na 2022 r. do 4,7 proc. z 4,5 proc.

Maląg konferencja 1200.jpg
Coraz mniej osób bez pracy. Maląg: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc.

"Ożywienie gospodarcze po kryzysie COVID-19 było szybsze niż oczekiwano, z 5- proc. wzrostem produkcji w pierwszej połowie 2021 r." - czytamy w raporcie. W ocenie ekspertów "dobrze zdywersyfikowana gospodarka, wyjątkowy bodziec fiskalny i akomodacyjna polityka monetarna pomogły ograniczyć wpływ kryzysu".

Prognozowany szybszy wzrost, niższa inflacja

Według Banku Światowego inflacja CPI obniży się w Polsce do 3,6 proc. w 2022 r. i 3,1 proc. w 2023 r. z 4,2 proc. w tym roku.

Prognozy, jak wskazano w raporcie, uwzględniają wpływ zmian podatkowych programu Polski Ład oraz zakładają wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy.


PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

"Ochroniliśmy dochody polskich rodzin". Prezes NBP na Kongresie 590

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:36
Członkowie Rady Polityki Pieniężnej zdecydują dziś o wysokości stóp procentowych w Polsce. Rada zbierze się na jednodniowym posiedzeniu. Prezes NBP wystąpił na Kongresie 590. Naświetlił bieżące kwestie polityki monetarnej i gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie możemy stać biernie, musimy sami ukształtować pomyślną przyszłość Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:15
Wierzę, że tegoroczna edycja Kongresu 590 pozwoli wypracować nowe rozwiązania, które już wkrótce staną się nowym, ambitnym planem na rzecz rozwoju Polski - powiedział do uczestników Kongresu premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, po kryzysie spowodowanym pandemią przed Polską stają nowe możliwości, a tylko od nas samych zależy, czy uda się je wykorzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej osób bez pracy. Maląg: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:22
- Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc., co oznacza, że w porównaniu z bezrobociem w poprzednim miesiącu spadła o 0,2 pkt. proc. - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Zainwestowaliśmy ponad 200 mld zł w ratowanie miejsc pracy. Moment sprawdzam przychodzi właśnie teraz - dodała.
rozwiń zwiń