X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR wkrótce zacznie zbierać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 08:11
W drugiej połowie października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokostic/Shutterstock.com
Posłuchaj
03:06 PR1_AAC 2021_10_05-06-33-06.mp3 Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. ARiMR wkrótce zacznie zbierać wnioski (Tomasz Matusiak/PR1)

Pomoc skierowana jest do grup producentów rolnych, uznanych od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów z 2000 r. oraz organizacji producentów uznanych na podstawie przepisów z 2004 r. - wyjaśnia Renata Mantur, zastępca prezesa Agencji. Jak dodaje, oba rodzaje muszą działać jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Wsparcia nie mogą otrzymać grupy producentów drobiu oraz owoców i warzyw.

rolnictwo free 1200.jpg
Są pieniądze na inwestycje obejmujące przetwarzanie produktów rolnych. Można otrzymać nawet 15 mln zł


Ubiegające się o wsparcie Grupy i organizacje producentów muszą w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Później, jak wyjaśnia Renata Mantur, następnie grupa musi złożyć do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR wniosek o nadanie jej statusu uznania. Do wniosku trzeba dołączyć biznesplan. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu grupa uzyskuje status uznania.

- Dopiero to uprawnia grupę do ubiegania się o wsparcie - wyjaśnia wiceprezes ARiMR.

Wsparcie do 100 tys. euro rocznie

Pomoc wypłacana jest w formie rocznych płatności przez 5 pierwszych lat liczonych po dacie przyznania grupie producentów rolnych lub organizacji producentów statusu uznania.

- Maksymalna wysokość wsparcia wynosi 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu. Wysokość pomocy wynosi w pierwszym roku wynosi 10 procent przychodów netto i z każdym rokiem maleje o 1 punkt procentowy - mówi Renata Mantur.

Katalog inwestycji, na które rolnicy mogą przeznaczyć otrzymane wsparcie jest bardzo szeroki.​

- Istotne jest, by inwestycje prowadziły do realizacji celów, zawartych w biznesplanie - dodaje wiceprezes ARiMR.

Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych"​ będzie można składać do oddziałów regionalnych ARiMR, od 20 października do 30 listopada 2021 roku.  ​​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Ochrona gospodarstwa przed ASF lub zalaniem. ARiMR zbiera wnioski o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 10:23
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiększenie zwrotu akcyzy dla rolników. Sejm zmienił przepisy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 19:35
Sejm znowelizował ustawę o zwrocie akcyzy zawartej w paliwie rolniczym. Nowe przepisy zakładają m.in. zwiększenie limitu oleju napędowego zużywanego na 1 ha upraw rolnych ze 100 do 110 litrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są pieniądze na inwestycje obejmujące przetwarzanie produktów rolnych. Można otrzymać nawet 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:16
31 października rozpocznie się nabór wniosków, kierowany do zakładów przetwórczych, w ramach wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń