X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Połączenie Orlenu, Lotosu i PGNiG pozwoli realizować duże inwestycje. Na początek to 200 mld zł przychodów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 15:57
- Nowy podmiot po połączeniu PKN Orlen z Grupą Lotos i PGNiG będzie w stanie realizować duże inwestycje, pozyskiwać nowe technologie i wdrażać je w polskiej gospodarce - powiedział podczas jednego z paneli Kongresu 590 dyrektor z PKN Orlen Karol Wolff.
Wiceprezes PGNiG Artur Cieślik podczas debaty na Kongresie 590.
Wiceprezes PGNiG Artur Cieślik podczas debaty na Kongresie 590.Foto: PGNiG/Twitter

Podczas dyskusji w czasie panelu "Zielona transformacja: wyzwanie dla nowego, silnego koncernu multienergetycznego", dyrektor biura strategii i projektów strategicznych w PKN Orlen Karol Wolff powiedział, że po fuzji podmiot będzie jednocześnie w stanie poukładać nowe i dotychczasowe linie biznesowe tak, aby każda z firm, które do tej pory funkcjonowały osobno, zajmowały się tym, co są w stanie robić najlepiej, aby budowały kompetencje w ramach poszczególnych centrów.

obajtek 12.jpg
Połączenie Orlenu z Lotosem i PGNiG. Obajtek: chcemy tego dokonać do końca roku

- Chodzi o to, żeby z jednej strony optymalizować funkcjonowanie dotychczasowych zakładów produkcyjnych czy dotychczasowych linii biznesowych, a z drugiej strony chodzi o to, żeby istniały centra w ramach grupy, które będą rozwijać nowe obszary jak biogaz, wodór, paliwa alternatywne - mówił Karol Wolff.

PGNiG będzie stawiać na wodór

Z kolei wiceprezes PGNiG do spraw strategii i regulacji Artur Cieślik powiedział, że PGNiG w perspektywie średnioterminowej swoje kompetencje widzi w obszarze biogazu, czyli po jego oczyszczeniu w biometanie. W perspektywie długoterminowej PGNiG będzie stawiać na wodór.

- Nasze kompetencje to przesył gazów, a także magazynowanie, więc myślę, że to jest nasze wiano, które będziemy do koncernu multienergetycznego wnosić, czyli starać się zapewnić możliwość przesyłania gazów odnawialnych sieciami, które istnieją - powiedział.

Przypomniał, że obecnie PGNiG jest spółką, która posiada największą sieć przesyłową w Europie.

- W pierwszym okresie będziemy się starali blendować metan z biometanem, a w dłuższej perspektywie z wodorem - dodał.

Zdolność do zbudowania jednej spójnej organizacji

Podczas dyskusji wiceprezes Lotosu do spraw fuzji i przejęć Krzysztof Nowicki podkreślił, że należy dążyć do tego, aby koncern powstał, bo jeśli nie powstanie on teraz, to w przyszłości może już nie być na to szansy.

- Naczelnym sukcesem będzie zdolność do zbudowania jednej spójnej organizacji, która będzie miała tę samą kulturę, która będzie szanowała swoje centra kompetencyjne i wartości w ludziach - zaznaczył.

Przypomniał, że w pierwszym okresie multienergetyczny koncern, który powstanie z połączenia Orlenu, Lotosu i PGNiG, będzie w początkowym okresie dysponował kwotą około 200 mld zł przychodów i 20 mld zł EBITDA.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Prezes PGNiG: w ciągu dekady zapotrzebowanie na gaz zwiększy się o ponad 50 procent

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 17:30
-Gaz ziemny jest paliwem przejściowym w okresie przejścia od energetyki opartej o węgiel, do nowych, odnawialnych źródeł energii. Dlatego dla naszej firmy to ogromne wyzwanie, ale i szansa na duży sukces - powiedział Paweł Majewski prezes zarządu PGNiG w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orlen musi przygotować się na wyzwania". Jacek Sasin o powstaniu nowego koncernu multienergetycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 16:42
- Chodzi o to, aby Orlen mógł podjąć skuteczną konkurencję. Nie tylko w Polsce, bo w Polsce Orlen radzi sobie bardzo dobrze, ale na rynkach europejskich - tak o powstaniu nowego Orlenu mówił w audycji "W otwarte karty" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen planuje zakup pierwszej w Polsce lokomotywy wodorowej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 19:00
PKN Orlen, w ramach współpracy z PESA Bydgoszcz, planuje zakup nowoczesnej lokomotywy, która będzie pierwszym w Polsce pojazdem szynowym wykorzystującym napęd wodorowy. Pojazd powstał na bazie lokomotywy manewrowej SM42, która zyskała innowacyjny i nowoczesny wygląd - podał koncern.
rozwiń zwiń