X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa CPK: kupiono już pierwsze nieruchomości pod inwestycję

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:37
- Kupiliśmy pierwsze nieruchomości pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował rzecznik prasowy CPK Konrad Majszyk. Dodał, że wszystkie działki znajdują się wewnątrz obszaru 74 km kw., w którym trwa Program Dobrowolnych Nabyć (PDN).
Jedna z wizualizacji CPK
Jedna z wizualizacji CPKFoto: Twitter/STH_Poland

Rzecznik zaznaczył, że szczegółowa lokalizacja nabytych działek, wielkość zakupionego terenu i wartość transakcji objęte są tajemnicą handlową.

Dodał, że do udziału w PDN zgłaszają się kolejne osoby.


mid-21929275.jpg
Mieszkańcy gmin, gdzie powstanie CPK będą mogli liczyć na zamianę nieruchomości. Jest list intencyjny

Składane są oferty kolejnym mieszkańcom

- Jesteśmy w trakcie składania ofert nabycia kolejnym mieszkańcom. Dla wszystkich zgłoszeń niezależni rzeczoznawcy majątkowi dokonali i wciąż dokonują wycen. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli do przekazania kolejne dobre wiadomości – wskazał.

Dodał, że do transakcji doszło w ciągu trzech tygodni od ogłoszenia nowych udogodnień dla mieszkańców, którzy są lub będą uczestnikami Programu Dobrowolnych Nabyć.

 Grunty kupowane są w Programie Dobrowolnych Nabyć

PDN jest skierowany do właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność. Program Dobrowolnych Nabyć obejmuje obszar o łącznej powierzchni 74 km kw. na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. PDN obowiązuje od grudnia 2020 r. i ma jeden podstawowy cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości drogą dobrowolnych transakcji.

 Co zapewnia Program Dobrowolnych Nabyć

Majszyk wskazał, że w ramach PDN, by dodatkowo zachęcić mieszkańców, CPK zmodyfikowało ofertę, proponując nowe ułatwienia i udogodnienia. Wśród tych ułatwień jest usługa m.in.: Indywidualny Opiekun, która obejmuje wsparcie doradcy CPK na każdym etapie rozmów, sprzedaży i przeprowadzki.


cpk_inwestycja.jpg
Budowa CPK. Mieszkańcy Baranowa mogą liczyć na zamianę domów

Inne udogodnienie, to logistyka, czyli kompleksowa organizacja przeprowadzki i przewiezienia dobytku w nowe miejsce. Usługa ta - jak napisano - będzie realizowana na koszt spółki CPK.

Ponadto spółka zapewnia Obsługę Prawną, czyli bezpłatny, indywidualny i dopasowany do potrzeb właściciela proces notarialny, co oznacza, że CPK jest w stanie zapewnić pomoc prawną np. w przypadku konieczności uregulowania stanu prawnego gruntu.

Grunt, do momentu prac budowlanych przy CPK, można nadal użytkować

Ponadto spółka oferuje możliwość użytkowania nieruchomości także po dokonaniu transakcji sprzedaży do momentu rozpoczęcia prac budowlanych. To oznacza, że na życzenie właściciela nieruchomości możliwa będzie sytuacja, w której właściciel zbywa grunt na rzecz spółki CPK, ale czerpie korzyści z upraw przez kolejne miesiące albo lata.


W ofercie dla sprzedających nieruchomości jest także oferta Doradca Zawodowy, polegająca na tym, że CPK może sfinansować i zorganizować doradztwo w celu wsparcia rozwoju zawodowego lub przebranżowienia zainteresowanych mieszkańców.

Spółka będzie też finansowała szkolenia i kursy dla zainteresowanych mieszkańców w celu pozyskania przez nich umiejętności przydatnych przy budowie i obsłudze lotniska. Jednocześnie - jak wskazano - spółka zagwarantuje zatrudnienie dla uczestników, którzy ukończą je z pozytywnym wynikiem.

Dzięki Programowi Dobrowolnych Nabyć można zamienić nieruchomość na inną

Jednocześnie - jak poinformowano - CPK uruchamia Indywidualny Program Dobrowolnych Nabyć; będzie można zamienić nieruchomość zbywaną na inną w wybranym miejscu w Polsce.


Zaznaczono, że szczegółowa lokalizacja wewnątrz obszaru PDN jest obecnie doprecyzowywana przez ekspertów spółki CPK i przy udziale specjalistycznych doradców zewnętrznych, m.in. z Lotniska Incheon z Seulu. Szczegóły tzw. delimitacji powinniśmy poznać w okolicach końca roku.

Rośnie liczba uczestników Programu Dobrowolnych Nabyć

Od grudnia ub. roku, kiedy ruszył PDN, spółka CPK zgodnie z planem pozyskuje zgłoszenia od mieszkańców zainteresowanych dobrowolnym zbyciem nieruchomości. Do PDN zgłosiło się dotychczas ok. 200 właścicieli, a ich liczba wzrosła we wrześniu właśnie w związku z ogłoszeniem dodatkowych korzyści dla uczestników Programu.PDN dotyczy obszaru położonego na zachód od Warszawy, między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy miejscowość Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów. Łącznie to 74 km kw.

Adresatami PDN są wszyscy właściciele, współwłaściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości z tego obszaru.

PAP, jk

Czytaj także

CPK da impuls do powstania nowych linii kolejowych dużych prędkości. Wiemy, ile będą liczyły kilometrów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 13:31
W ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie blisko 1800 km nowych linii kolejowych - powiedział w piątek na I Forum Morskim w Gdańsku wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny. Wchodzą w życie przepisy kluczowe dla jego budowy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 11:04
Spółka CPK przez dwa lata będzie miała prawo pierwokupu nieruchomości na obszarze kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych, gdzie planowane jest powstanie portu lotniczego Solidarność - to jedno z rozwiązań jakie przewiduje tzw. rozporządzenie obszarowe, które od soboty weszło w życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek budowy CPK w 2023 r. Horała: trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:37
- Trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych, są plany na budowę tunelu kolejowego pod Łodzią, a jeśli chodzi o sam CPK, niebawem przeprowadzimy dokładną delimitację wariantu inwestorskiego - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkańcy gmin, gdzie powstanie CPK będą mogli liczyć na zamianę nieruchomości. Jest list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 17:59
Przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) i Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy przygotowaniu i zabudowie nieruchomości zamiennych dla mieszkańców terenu inwestycji, którzy wezmą udział w programie dobrowolnych nabyć.
rozwiń zwiń