X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Ulga dla mieszkańców regionu". Prezydent otworzył nowy odcinek trasy S7

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 11:52
Mam nadzieje, że do końca 2023 roku trasa S7 zostanie otwarta od Krakowa do Warszawy i dalej, z Warszawy do Gdańska – powiedział prezydent Andrzej Duda na otwarciu odcinka Widoma – Szczepanowice w Małopolsce.
Prezydent Andrzej Duda na otwarciu nowego odcinka S7
Prezydent Andrzej Duda na otwarciu nowego odcinka S7Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nowy odcinek drogi ekspresowej S7 ułatwi budowę północnej obwodnicy Krakowa. Wyraził nadzieję, że do końca 2023 roku droga numer 7 zostanie całkowicie zmodernizowana od Krakowa do Gdańska.

dreamliner 1200.jpg
Prezes LOT-u: otwarcie Stanów Zjednoczonych dla Europejczyków szansą na odbudowę ruchu lotniczego
Posłuchaj
00:16 11327111_1.mp3 Andrzej Duda: mam nadzieję, że do końca 2023 roku droga numer 7 zostanie całkowicie zmodernizowana od Krakowa do Gdańska (IAR)

Wygodniejsza podróż na południe

Prezydent dodał, że ten odcinek odciąży miejscowość Słomniki i przyspieszy podróż na południe kraju.

- Słomniki, dla których jest to obwodnica, odetchną z ulgą. Mam nadzieję, że będzie to ulga dla mieszkańców naszego regionu i dla wszystkich, którzy zmierzają na południe – powiedział prezydent.

"Spełniamy nadzieje mieszkańców"

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił, że odcinek powstał dzięki odważnym decyzjom polityków.

- Dzięki odważnym decyzjom pani premier Beaty Szydło, pana premiera Mateusza Morawieckiego, wówczas ministra finansów, mogliśmy uzyskać finansowanie i w konsekwencji realizację tej inwestycji - powiedział Adamczyk.

Minister poinformował też, że za kilka, kilkanaście dni, otwierane będą kolejne odcinki trasy Via Carpatia pomiędzy Rzeszowem a Lublinem.

- W każdej innej części naszego kraju realizujemy inwestycje, bo Polska jest dzisiaj jednym wielkim placem budowy. Spełniamy nadzieje samorządów, spełniamy nadzieje mieszkańców regionów - mówił Adamczyk.

Otwarty dziś odcinek Szczepanowice - Widoma liczy 13 kilometrów długości. Znajduje się na nim 10 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt kolejowy. Budowa kosztowała 508 mln zł.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Drogowcy wybudują nowe kilometry Via Carpatii na Podlasiu. GDDKiA podpisała kontrakty

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 13:41
Na Podlasiu powstaną dwa nowe odcinki drogi ekspresowej S19, które będą częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakty dotyczące tych inwestycji. Odcinek Haćki – Bielsk Podlaski zaprojektuje i wybuduje firma Budimex, a za odcinek Boćki - Malewice Bielsk Podlaski odpowiedzialna będzie firma Strabag.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Via Carpatia. Rusza budowa kolejnego odcinka trasy S19

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 11:16
Drogowcy zabierają się za budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19, która jest fragmentem międzynarodowej trasy Via Carpatia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisał właśnie kontrakt na budowę fragmentu Iskrzynia – Miejsce Piastowe na Podkarpaciu. Via Carpatia będzie międzynarodowym korytarzem północ – południe, który połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię i Grecję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program budowy stu obwodnic. Drogowcy podsumowują dotychczasowe prace

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:56
Drogowcy podsumowali dotychczasowe prace dotyczące realizacji programu budowy stu obwodnic. Odpowiedzialna za to Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi w tej chwili intensywne prace przygotowawcze dla 78 obwodnic. Trzynaście obwodnic jest już na etapie realizacji. Dla jednej obwodnicy trwa obecnie przetarg na projekt i budowę, a dla kolejnych ośmiu szukamy wykonawców dokumentacji.
rozwiń zwiń