X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

20 lat PKP Cargo. Adamczyk: dziękuję wszystkim, którzy pracują na dobry wizerunek polskiej kolei

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 12:34
Z okazji 20-lecia istnienia PKP Cargo minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podziękował i pogratulował wszystkim, którzy tworzą spółkę. Podkreślił, że w czasach pandemii kolejarze sprawdzili się i stanęli na wysokości zadania.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.Foto: Szymon Huptyś/Twitter

Andrzej Adamczyk powiedział podczas panelu "Transformacja PKP CARGO z przewoźnika kolejowego w operatora logistycznego", że czasy dla transportu towarowego nie są łatwe.

shutterstock transport tir 1200.jpg
Grupa Wyszehradzka będzie współpracować w zakresie transportu. Ministrowie przygotowują się do negocjacji z UE

- Pamiętam czasy, kiedy mówiliśmy o trudnościach polskiej kolei, które zawsze towarzyszyły jej działaniom, ale zastanawialiśmy się, jaka ta kolej będzie, co czeka ją w przyszłości - wspominał minister.

Andrzej Adamczyk podkreślił, że cieszy go, iż żyjemy w czasach, gdy kolej się zmienia, wrócił szacunek dla transportu kolejowego i polskich kolejarzy.

- Dziękuję wszystkim państwu, którzy pracują na ten dobry wizerunek polskiej kolei - dodał minister.


Posłuchaj
00:28 Minister infrastruktury A. Adamczyk dziękuję wszystkim, którzy pracują na dobry wizerunek polskiej kolei.mp3 Minister infrastruktury A. Adamczyk: dziękuję wszystkim, którzy pracują na dobry wizerunek polskiej kolei (IAR)

W ostatnim czasie Andrzej Adamczyk zapowiedział dalsze inwestowanie w odbudowę i modernizację polskich linii kolejowych, instalowanie nowoczesnych systemów zarządzania ruchem oraz nadzoru bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że celem rządu jest też zwiększenie średniej prędkości taborów towarowych z 25 kilometrów na godzinę do unijnej - która wynosi 45 kilometrów na godzinę.


PR24.pl, IAR, DoS

Czytaj także

Gontarz: dzięki zapisom w tarczy antykryzysowej mogliśmy doraźnie pomóc przewoźnikom kolejowym

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 16:19
- Widzimy już tendencje wzrostowe, z których wynika, że pasażerowie przyzwyczajają się do sytuacji epidemicznej i wracają na kolej, więc mam nadzieję, że ubytek pasażerów z miesiąca na miesiąc będzie malał - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Gontarz z Biura Ministra Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat PKP Intercity. Ponad pół miliarda przewiezionych pasażerów i odważne plany na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 12:18
Ponad 537 milionów przewiezionych pasażerów. 19 miliardów złotych na inwestycje. Odbudowa po pandemii i zakup nowoczesnego taboru. Spółka PKP Intercity obchodzi 20 lat swojego istnienia. Z tej okazji w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której podsumowano dotychczasową działalność i przedstawiono plany na przyszłość.
rozwiń zwiń