X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejny bank rusza z ugodami frankowymi. Co zrobią pozostałe?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 07:59
W poniedziałek bank PKO BP złoży frankowiczom ofertę przewalutowania kredytów. Prawdopodobnie inni pójdą w jego ślady. Choć jeszcze nie w tym roku - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fedor Selivanov/shutterstock

"PB" pisze, że frankowicze, którzy zaciągnęli na mieszkanie kredyt walutowy w PKO BP i wystąpili z pozwem przeciwko bankowi ze względu na abuzywność umowy kredytowej, powinni w poniedziałek zalogować się do serwisu internetowego iPKO. Znajdą tam propozycję kredytu w ramach polubownego załatwienia sprawy.

panorama warszawa free shutt 1200 .jpg
Dobre perspektywy makroekonomiczne dla Polski. Spada oczekiwany deficyt budżetowy


Według informacji gazety, na poniedziałek bank zaplanował start programu przewalutowania portfela frankowego na kredyty złotowe, według metody zaproponowanej w grudniu ubiegłego roku przez przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

KNF daje impuls bankom

Dziennik przypomniał, że niemal rok temu Jacek Jastrzębowski, przewodniczący KNF, na świątecznym spotkaniu z bankowcami powiedział, że jest już tylko jeden sposób rozwiązania problemu frankowego bez udziału sądów z błogosławieństwem KNF - przewalutowanie hipotek CHF w porozumieniu z klientem i pod nadzorem urzędu. Zaproponował, żeby kredyty frankowe potraktować tak, jakby zostały udzielone w złotych i były spłacane w polskiej walucie. Koszt operacji dla sektora, to ok. 40 mld zł.

PKO BP zapowiadał, że będzie gotów wyjść z ugodami już w pierwszym półroczu 2021. (...) Po chwilowym przestoju bank wznowił prace i we wrześniu zaczął testy systemu - czytamy w "PB".

Według gazety, jeśli nie wydarzy się żadna niespodzianka, ugody wystartują 4 października. "PKO BP zaproponuje przewalutowanie tym klientom, którzy już weszli na drogę sądową przeciw bankowi" - napisał "PB". Dziennik dodał, że według stanu na koniec pierwszego półrocza, takich spraw było blisko 7 tys.

Według gazety, PKO BP jest bardzo wstrzemięźliwe w stawianiu prognoz co do zainteresowania ugodami frankowiczów. W badaniu przeprowadzonym na początku bieżącego roku 70 proc. z nich deklarowało chęć przewalutowania kredytu.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Brak rozstrzygnięcia sprawy frankowiczów. Skierowano pytania do TSUE

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 19:45
Izba Cywilna SN rozpatrując zagadnienia ws. "frankowiczów" zadała pytania do Trybunału Sprawiedliwości UE. Odnoszą się one do powoływania sędziów, w ogóle nie dotyczą kwestii kredytów - poinformował rzecznik SN Aleksander Stępkowski. Jak dodał, 8 sędziów z całej Izby zgłosiło zdania odrębne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo rozczarowująca decyzja SN". Mec. Czabański o braku rozstrzygnięcia ws. "frankowiczów"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:22
- Sąd Najwyższy - zamiast się skupić na rozstrzygnięciu kwestii, która jest bardzo istotna dla setek tysięcy kredytobiorców - powziął wątpliwości co do tego, czy właściwie może wydać orzeczenie w takim składzie, w jakim obradował. Czwartkowa decyzja sądu jest bardzo rozczarowująca - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Jacek Czabański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała szansa na szybkie rozwiązanie sprawy kredytów walutowych. "Frankowicze idą na ugody"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 08:29
Bank Millennium zawarł już ponad 4 tys. ugód z frankowiczami. Jak twierdzi bank, zainteresowanie tym rodzajem porozumień wśród klientów jest duże - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety ugody dotyczą około 8 proc. kredytów frankowych w Millennium. Tymczasem Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu sugeruje kredytobiorcom zaprzestanie dalszego płacenia rat.
rozwiń zwiń