X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Małe i średnie firmy mogą otrzymać do 200 tys. euro dofinansowania na nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 18:23
Do 200 tys. euro dofinansowania mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy na zakup licencji lub prawa własności do innowacyjnej technologii - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, uruchamiając nabór wniosków w ramach konkursu w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, NicoElNino

ARP ogłosiła nabór wniosków ramach konkursu POIR o zwrot części kosztów zakupu licencji lub prawa własności do innowacyjnej technologii.

Można otrzymać do 200 tys. euro na dofinansowanie zakupu praw

Przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie w maksymalnej wysokości 200 tys. euro. Konkurs trwa od 8 października do 15 grudnia.Jak powiedział cytowany w informacji wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, jest to już piąty konkurs realizowany przez Sieć Otwartych Innowacji należącej do Agencji.

Do czterech poprzednich edycji zgłosiło się ponad 360 firm, z czego do tej pory 108 otrzymało dofinansowania na łączną kwotę ponad 38 mln zł.

- To pokazuje, jak ważne jest publiczne wsparcie takiej instytucji jak ARP, która od 30 lat pomaga firmom się rozwijać. To właśnie dzięki funduszom uzyskanym w konkursach Sieci Otwartych Innowacji firmy wdrożyły nowe lub znacząco udoskonalone metody produkcji lub dostawy, co w krótkim czasie skutkowało obniżeniem kosztów jednostkowych produkcji, wyeliminowaniem wąskich gardeł, czy podniesieniem jakości świadczonych usług - wskazał wiceprezes ARP. Dodał, że wprowadzenie innowacji do przedsiębiorstw przełożyło się nie tylko na wzrost wolumenu produkcji, a w konsekwencji sprzedaży, ale także na ogólny rozwój firm.


1200_pieniądze_shutterstock.jpg
Pożyczki na czas wychodzenia z pandemii. Agencja Rozwoju Przemysłu obniża wymogi dla firm

Zgodnie z zasadami konkursu, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą się ubiegać o dofinansowanie zakupu wartości niematerialnych i prawnych o charakterze innowacyjnym, takich jak: patenty lub zgłoszenia patentów, wzory użytkowe lub zgłoszenia wzorów użytkowych, wzory przemysłowe lub zgłoszenia wzorów przemysłowych, prawa autorskie do oprogramowania (z wyłączeniem programów do obsługi działalności administracyjnej, np. oprogramowanie biurowe, oprogramowanie księgowe, systemy operacyjne komputerów osobistych, itp.), prawa do chronionych odmian roślin, topografia układów scalonych, know-how.

Dzięki dofinansowaniu można uzyskać do 70 proc. wydanych środków

Minimalna wartość dofinansowania wynosi 150 tys. zł, natomiast maksymalna 200 tys. euro. Firmy mogą uzyskać zwrot do 70 proc. wydatków kwalifikowanych. Grant może być udzielony w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej albo pomocy de minimis.


Morawiecki free premier flickr kprm (1)-1200.jpg
30 lat Agencji Rozwoju Przemysłu. Premier wymienił jej sukcesy i wskazał nowe wyzwania

- W Sieci Otwartych Innowacji dbamy o to, aby każda zgłaszająca się do nas firma, czy to ta chcąca sprzedać swoją technologię (dawca technologii), czy ta zainteresowana zakupem (biorca technologii), mogła współpracować z brokerem technologii. Zadaniem takiej osoby jest wsparcie biorcy technologii w prawidłowym złożeniu wniosku. Broker uczestniczy także w rozmowach między firmami, tą sprzedającą i tą kupującą technologię, dba o prawidłowe zakończenie transakcji – powiedział dyrektor zarządzający ARP Bartosz Sokoliński.

PAP, jk

Czytaj także

Jarosław Gowin: chcemy pomóc innowatorom w spełnieniu ich marzeń o biznesie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 14:50
W ramach Strefy Pomysłodawcy innowatorzy będą mogli uzyskać dostęp do niezbędnej infrastruktury, zweryfikować swoje pomysły biznesowe i skorzystać z doradztwa biznesowego oraz technologicznego - zapowiedział w wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu: skorzysta na nich 18 mln Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:31
O zmianach podatkowych w ramach Polskiego Ładu mówił w radiowej Jedynce wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KUKE zwiększa wsparcie dla eksporterów: nie tylko ubezpiecza kontrakty, ale także proeksportowe inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:45
Wspieranie polskich firm w finansowaniu inwestycji w Polsce i za granicą, umożliwianie bezpiecznej wymiany handlowej i świadczenia usług, przyciąganie zagranicznych inwestorów - to najważniejsze elementy nowego systemu wsparcia krajowych eksporterów, oferowanego przez Korporację Ubezpieczeń i Kredytów Eksportowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne informacje dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą: będzie nowa ulga

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 15:35
Klub Parlamentarny PiS zgłosi w środę poprawkę wprowadzającą ulgę dla klasy średniej dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (JDG), które rozliczają się wg skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł - wynika z zamieszczonego na Twitterze wpisu posła PiS, ministra w KPRM, Łukasza Schreibera.
rozwiń zwiń