X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na inwestycje w ochronę gospodarstwa. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:11
Od dziś można składać wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej, w tym chroniące przed rozprzestrzenianiem się ASF - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór potrwa do 26 listopada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak podaje ARiMR, o wsparcie mogą się ubiegać dwie grupy beneficjentów. Pierwsza to rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 świń bądź zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowe w ramach wariantu 7.4 – zachowanie lokalnych ras świń i chcą zrealizować inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

shutterstock drób 1200.jpg
Polska branża drobiarska wychodzi na prostą. Wzrasta popyt i eksport

Ile wyniesie wsparcie?

Pomoc w wysokości do 100 tys. zł mogą otrzymać m.in. na utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji czy budowę lub przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń, zakup silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie i wykonanie robót związanych z jego posadowieniem (zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji), a także wykonanie ogrodzenia. W tym przypadku zwrotowi podlega do 80 proc. kosztów określonych według standardowych stawek jednostkowych, które wynoszą: 230 zł - koszt wykonania metra bieżącego ogrodzenia; 2 100 zł - koszt wykonania bramy; 710 zł - koszt wykonania furtki.

Druga grupa uprawnionych do ubiegania się o wsparcie to spółki wodne lub ich związki, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne lub w których więcej niż połowa zmeliorowanych gruntów rolnych objętych działalnością spółki jest w posiadaniu rolników. Ta grupa beneficjentów może otrzymać maksymalnie 1 mln zł na zakup maszyn i urządzeń zapobiegających zniszczeniu gospodarstw przez podtopienie czy powódź. Także w tym przypadku limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

Agencja podkreśla, że spółki i związki spółek, które chciałyby ubiegać się o dofinansowanie kosztów robót dotyczących urządzeń wodnych: przebudowy lub remontu rowu melioracyjnego; budowy, przebudowy lub remontu progu, zastawki, przepustu ze spiętrzeniem lub prac na sieciach drenarskich będą mogły to zrobić dopiero w kolejnym naborze.

Wnioski osobiście, online lub pocztą

Wnioski o przyznanie pomocy przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać do placówek Agencji osobiście, przez upoważnioną osobę, elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Dotychczas ARiMR przeprowadziła 6 naborów wniosków o pomoc na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Wsparcie trafiło do prawie 4,8 tys. beneficjentów, a jego kwota wynosi na razie ok. 296 mln zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo GOSPODARKA ARiMR

Czytaj także

Wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych. Do ARiMR trafiło prawie 6 tys. wniosków

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 13:35
Według wstępnych danych do ARiMR wpłynęło blisko 6 tys. wniosków na kwotę ponad 1,145 mld zł. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się inwestycje związane z racjonalizacją czy zwiększeniem skali produkcji (m.in. zakupem maszyn) - poinformowała Agencja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa walka z ASF. Na granicy z Niemcami powstanie dodatkowy płot

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 15:50
- Na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego, na wschodzie Niemiec przy granicy z Polską, powstaje kolejne ogrodzenie mające chronić przed przedostawaniem się dzików chorych na afrykański pomór świń (ASF). Przeznaczono na ten cel 5,8 mln euro - informuje radio NDR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska branża drobiarska wychodzi na prostą. Wzrasta popyt i eksport

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 11:11
Po spadku eksportu spowodowanym pandemią i obniżeniu produkcji drobiu na skutek strat związanych z ptasią grypą polska branża drobiarska wychodzi na prostą - podają analitycy Credit Agricole. Zauważają, że sytuacja podażowa na rynku drobiu normalizuje się, spodziewana jest też dalsza odbudowa popytu zagranicznego.
rozwiń zwiń