X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejne inwestycje na Odrze granicznej. Cel: większe bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i udrożnienie kanału żeglugowego

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 13:38
Wkrótce ruszy przebudowa obiektów przeciwpowodziowych na Odrze granicznej. Inwestycja ma m.in. poprawić bezpieczeństwo podczas zimowego lodołamania. Stosowna umowę podpisano właśnie w Szczecinie.
Odra, Szczecin.
Odra, Szczecin.Foto: siekierski.photo/Shutterstock

- Inwestycja, którą rozpoczynamy, jest kontynuacją Odrzańskiej Drogi Wodnej, oczywiście przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, ale też otwiera kierunek żeglugowy górnej Odry - powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk.

deszcz dach woda shutterstock_720797776 1200.jpg
Trwają konsultacje społeczne rządowego programu retencji. Cel: zatrzymywać 10 mld m3 wody

Mocno zdegradowana infrastruktura

Umowę na przebudowę obiektów przeciwpowodziowych Wody Polskie w Szczecinie zawarły z firmą Budimex. Kontrakty dotyczą przebudowy systemu ostróg i budowli regulacyjnych na odcinkach Odry w rejonie Osinowa Dolnego, Gozdowic - Starej Rudnicy, w Kostrzynie nad Odrą i w Górzycy oraz na wysokości Słubic (Lubuskie) - łącznie na odcinku rzeki o długości ok. 24,4 km.

Jak podkreślił zastępca prezesa Wód Polskich Krzysztof Woś, modernizacja obejmie już istniejącą zabudowę, która przez wiele lat niewłaściwego utrzymania została bardzo mocno zdegradowana, co powodowało nie tylko kłopoty z transportem na rzece, ale też niosło za sobą potencjalne zagrożenie nieskutecznego prowadzenia akcji lodołamania.

Początek zatoru lodowego

- Natura przypomina nam niejako te miejsca, które zostały zaniedbane inwestycyjnie, dlatego że spowalnia nurt tam, gdzie zabudowa jest zniszczona i tam odkłada rumowisko, a jednocześnie w sezonie zimowym odkłada śryż i tam jest początek zatoru lodowego - powiedział Krzysztof Woś.

Inwestycja realizowana jest przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach rządowego Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Koszt inwestycji to 247 mln zł.

Prace mają się zakończyć w grudniu 2023 r.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Odra będzie znowu żeglowna. Unia inwestuje w modernizację szlaku wodnego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 11:00
Są pieniądze na modernizację 22-kilkometrowego odcinka Odry. Prace przyczynią się do udrożnienia i przystosowania do III klasy drogi wodnej oraz przywrócenia możliwości transportowych szlaku żeglownego na rzece. Środki finansowe – na które podpisano już umowę – pochodzą z funduszy unijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany walki z powodziami będą poddane społecznym konsultacjom

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 12:00
W grudniu mają ruszyć konsultacje społeczne nowych Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (PZRP) w Polsce - poinformowały Wody Polskie. Nowe plany, oprócz np. dokończenia inwestycji na Odrze skupiać się mają bardziej na górnym odcinku Wisły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w Tarnowie. Adamczyk: zmniejszy się poziom zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 06:45
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie rozpoczął prace nad rozbudową wałów przeciwpowodziowych rzeki Biała w Tarnowie. Prace będą prowadzone na długości prawie 13 km. To ważna część ogólnopolskiego projektu ochrony przed powodzią w dorzeczu Odry i Wisły.
rozwiń zwiń