X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wymiana nawierzchni, odprowadzanie wody, oświetlenie. Rusza budowa nowej płyty postojowej na lotnisku w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:19
Rozpoczyna się budowa nowej płyty postojowej na lotnisku Kraków - Balice. W uroczystości związanej z inauguracją praw wziął między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycja jest potrzebna ze względu na planowaną rozbudowę terminala lotniska.
Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce
Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w PolsceFoto: Materiały prasowe

W planach jest też budowa nowej drogi startowej. Ta inwestycja jednak się opóźnia ze względu na protesty okolicznych mieszkańców.

Nowa nawierzchnia, odprowadzanie wody, oświetlenie

Zadaniem wykonawcy będzie budowa nowego fragmentu płaszczyzny postojowej po stronie zachodniej istniejącej już płyty.  Dodatkowo będzie musiał przebudować kanalizację deszczową, sieć  wodociągową oraz sieć przeciwpożarową.


shutt samolot lotnisko 1200.jpg
Rośnie liczba startów i lądowań na polskich lotniskach. PAŻP podała dane za lipiec

W ramach kontraktu na nowej płycie postojowej powstaną różne rodzaje oświetlenia, które są niezbędne dla bezpieczeństwa, a także różne rodzaje oznakowania. Przebudowane zostaną fragmenty istniejących nawierzchni lotniskowych, w związku ze zmianą układu dróg kołowania i stanowisk postojowych.

Duże znaczenie lotniska na południu Polski

Modernizacja pozwoli na zwiększenie przepustowości lotniska.

- Odważny plan jest taki, by port w Balicach był najważniejszym lotniskiem dla południowej części naszego kraju, ale też najważniejszym portem dla Słowacji i części Czech - mówił w czasie uroczystości związanej z rozpoczęciem prac minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


1200 samolot pap.jpg
PLL LOT przywraca rejsy do USA. Z Warszawy i Krakowa polecimy do Chicago, Nowego Yorku i Miami

Zaznaczył jednocześnie, że rozpoczęcie prac jest dowodem na to, że branża lotnicza podnosi się z pandemii COVID – 19.

Wyraził też przekonanie, że branża w Polsce powróci do dobrej kondycji szybciej, niż to pierwotnie zakładano.

Po modernizacji lotnisko obsłuży 12 mln osób

Według przedstawicieli lotniska, po modernizacji lotnisko będzie mogło obsłużyć nawet 12 milionów pasażerów rocznie. W 2019 roku, który był jednym z najlepszych w branży, podkrakowskie lotnisko obsłużyło 8 milionów pasażerów.

W zeszłym roku władze portu podpisały również umowę na modernizację i rozbudowę systemu transportowego bagażu rejestrowanego. W planie generalnym, znalazła się także rozbudowa istniejącego terminala.


Posłuchaj
00:21 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi o rozbudowie lotniska w Krakowie.mp3 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi o rozbudowie lotniska w Krakowie.mp3

 

Nowa droga startowa budzi sprzeciw okolicznych mieszkańców

Najwięcej problemów przysparza budowa nowej drogi startowej, którą planują władze portu. Przeciwko tej inwestycji od dawna protestują mieszkańcy, których nieruchomości są położone najbliżej lotniska. Boją się zwiększenia natężenia hałasu i pogorszenia komfortu życia.

Protestujący wskazywali, że można wyremontować istniejącą drogę startową, lub przenieść lotnisko w inne miejsce. Wiosną tego została uchylona decyzja środowiskowa która pozwalała na budowę nowej drogi startowej. Pewne jest zatem, że inwestycja się opóźni.IAR, Darmoros,Aleksander Pszoniak, jk

Czytaj także

LOT podsumowuje wakacje. Wyraźny wzrost liczby pasażerów w porównaniu z zeszłym rokiem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 07:02
Ponad 340 tysięcy pasażerów skorzystało z usług Polskich Linii Lotniczych LOT w czasie letnich wakacji. Przewoźnik podał pierwsze dane dotyczące tego okresu. To o 20 tysięcy osób więcej niż w zeszłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszkodowanie nie tylko za opóźniony lot. Linia lotnicza musi zapłacić, gdy go przyspieszy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 11:00
Konsumenci mogą liczyć na odszkodowanie od linii lotniczych jeśli lot zostanie znacznie przyspieszony – tak uważa ekspert TSUE, cytowany przez dziennik Handelsblatt. Uzasadnia to tym, że zmiana, podobnie jak w przypadku późniejszego wylotu, spowodowałaby szereg niedogodności dla pasażera.
rozwiń zwiń