X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

LOT uruchamia połączenie do Dubaju. Pierwszy rejs w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 13:08
Już w najbliższą niedzielę 26 września z warszawskiego lotniska Chopina wystartuje pierwszy rejsowy samolot PLL LOT do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uruchomienie tego połączenia ma związek ze światową wystawą EXPO 2020, która odbędzie się właśnie w Dubaju. Będzie to połączenie sezonowe. Przewidziane jest do marca przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Paule_Knete/pixabay

Przewoźnik zapowiedział że regularne połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu – w niedziele, wtorki i czwartki. Rejsy będą obsługiwać samoloty typu Boeing 737, a w razie zwiększonego popytu, przez największe we flocie PLL LOT Boeingi 787–Dreamliner.

Nowe połączenie może być atrakcyjne przede wszystkim dla turystów. Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z egzotycznych kierunków bardzo popularny wśród podróżnych z Europy. W zimie zarówno temperatura powietrza, jak i wody przekracza 20 stopni powyżej zera. Od kilku lat jest to także jeden z chętniej wybieranych przez Polaków kierunków zimowych wakacji. Przed wybuchem pandemii, w 2019 roku z połączeń między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi skorzystało około 100 tysięcy podróżnych. Jak na egzotyczny kierunek, lot z Warszawy do Dubaju nie trwa długo. Przelot w jedną stronę trwa około sześciu godzin.

statek prom forum 1200.jpg
Publiczny Terminal Promowy w Gdyni otwarty. "To największa inwestycja w gdyńskim porcie od prawie 50 lat"

Pandemia COVID–19 spowodowała, że linie lotnicze, w tym PLL LOT zostały zmuszone do zmiany strategii. Już w zeszłym roku widoczne było znaczące zmniejszenie podróży biznesowych i służbowych. Firmy przestały delegować swoich pracowników, stawiając na rozmowy, negocjacje i spotkania za pośrednictwem internetowych komunikatorów. Najszybciej odrodził się ruch turystyczny, i to właśnie w ten segment chcą inwestować linie lotnicze. Zarówno w zeszłym, jak i w tym roku PLL LOT rozbudował letnią siatkę. Zarówno z Warszawy, jak i z regionalnych lotnisk można było podróżować do popularnych kurortów między innymi w Grecji, Włoszech, Albanii, czy Chorwacji. Co więcej LOT zawarł umowy z operatorami turystycznymi i na szeroką skalę świadczy także usługi czarterowe. Połączenie do Dubaju wpisuje się zatem w ten turystyczny trend.

EXPO w Dubaju

Dodatkową atrakcją będzie rozpoczynająca się na przełomie września i października światowa wystawa EXPO 2020. Pierwotnie miała się ona odbyć w zeszłym roku, ale z powodu pandemii została przełożona.

Polska, jako jedno z kilkudziesięciu państw będzie miała swój pawilon na wystawie. Jego powierzchnia ma około 2 tysięcy metrów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi instalację "Polski Stół", który jest symbolem naszej gościnności. Prezentowane będą także nasze osiągnięcia z dziedziny kultury, nauki czy gospodarki. Na 7 grudnia zaplanowano Dzień Polski podczas Światowej Wystawy EXPO 2020. Będzie to kulminacja naszej obecności w Dubaju. Wezmą w nim udział przedstawiciele najwyższych władz Polski. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi  podpisanie umów dwustronnych, panele i sesje biznesowe. Twórcą polskiego pawilonu jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

EXPO 2020 zakończy się 31 marca 2022 roku.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

LOT podsumowuje wakacje. Wyraźny wzrost liczby pasażerów w porównaniu z zeszłym rokiem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 07:02
Ponad 340 tysięcy pasażerów skorzystało z usług Polskich Linii Lotniczych LOT w czasie letnich wakacji. Przewoźnik podał pierwsze dane dotyczące tego okresu. To o 20 tysięcy osób więcej niż w zeszłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy kryzys w historii komercyjnego lotnictwa wciąż trwa. LOT dostosowuje się do warunków rynkowych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 13:04
- Mamy do czynienia z największym kryzysem w historii komercyjnego lotnictwa. Ruch lotniczy zamarł na początku 2020 roku na skutek pandemii. Od tego czasu następuje jego bardzo powolna odbudowa. Od kilkunastu miesięcy praktycznie zamknięte pozostają Stany Zjednoczone i kierunki azjatyckie, które stanowiły dla PLL LOT główne źródło marży - powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PLL LOT przywraca rejsy do USA. Z Warszawy i Krakowa polecimy do Chicago, Nowego Yorku i Miami

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 15:49
Polskie Linie Lotnicze LOT reagują na decyzję Amerykanów i wprowadzają do rozkładu więcej bezpośrednich połączeń ze Stanami Zjednoczonymi.
rozwiń zwiń