X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Udane wakacje dla PKP Intercity. Niemal 50 proc. więcej pasażerów niż w zeszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:23
Kolejarze chwalą się, że na tegoroczne wakacje Polacy chętnie podróżowali pociągami. Od początku czerwca do końca sierpnia 2021 roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko dwanaście i pół miliona podróżnych. To o niemal połowę więcej niż w czasie ubiegłorocznego sezonu letniego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Martyn Jandula/Shutterstock

Mijające wakacje pokazały, że Polacy wracają do podróżowania koleją. Wyniki w czerwcu, lipcu i sierpniu  były znacznie lepsze niż podczas ubiegłorocznych wakacji - przejazd z PKP Intercity wybrało niemal 4,1 mln pasażerów. To wzrost o 49 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wtedy pociągami przewoźnika podróżowało blisko 8,3 mln osób.

Kolej radzi sobie z koronawirusem - pasażerów tylko o 12 proc. mniej niż przed pandemią

Trend powrotu podróżnych jeszcze lepiej pokazuje porównanie tegorocznych wakacji do okresu sprzed wybuchu pandemii.

PKP Intercity_1200.jpg
Polacy masowo podróżują koleją. W lipcu odnotowano rekordowy wzrost liczby pasażerów

Zainteresowanie podróżami w okresie od czerwca do sierpnia było tylko o 12 procent mniejsze niż podczas rekordowych dla narodowego przewoźnika wakacji w 2019 roku, kiedy z jego usług skorzystało ponad 14 milionów osób.

Najwięcej podróży koleją w kierunku Trójmiasta

Najpopularniejsze były podróże między Warszawą a Trójmiastem – przejazd pociągiem PKP Intercity na tej trasie wybrało ponad 630 tysięcy osób.

Przedstawiciele PKP Intercity zwracają uwagę, że ze względu na duże zainteresowanie podróżami i konieczność mierzenia się z często niesprzyjającymi warunkami pogodowymi cały okres wakacyjny był czasem wytężonej pracy dla pracowników PKP Intercity. Każdego dnia pomiędzy 8 lipca a 31 sierpnia z usług PKP Intercity skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów.

Najwięcej pasażerów PKP Intercity przewiozła w sierpniu

Miesiącem z najwyższą frekwencją w pociągach był jak zawsze sierpień, kiedy to pociągi przewoźnika przewiozły prawie pięć milionów osób.

Pracownicy przewoźnika cały czas analizowali zainteresowanie danymi relacjami i połączeniami, reagując na zwiększającą się frekwencję. W ten sposób podczas tegorocznych wakacji 2052 pociągi zostały wzmocnione o 3333 wagony.

Kolejarze w wakacje odrabiali wcześniejsze straty

- To były bardzo wymagające wakacje. Widoczna jest duża dynamika w odrabianiu przez nas strat spowodowanych przez pandemię. Mamy szybko rosnącą frekwencję w pociągach przy jednocześnie wciąż obowiązujących zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. To wymagało od nas wielu dodatkowych działań, a naszym zadaniem było również sprawić, by w jak najmniejszym stopniu wpływały one na sprawność przejazdów. Warto także zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne tego lata, m.in. okresy bardzo intensywnych opadów deszczu, które często powodowały utrudnienia w planowym ruchu pociągów. Dokładaliśmy jednak wszelkich starań, by je minimalizować. Dlatego tym bardziej cieszy, że mimo wymagających warunków udało nam się bezpiecznie przewieźć w te wakacje blisko tylu pasażerów - podsumowuje Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

W ubiegłym roku, między marcem a czerwcem przewozy spadły o 95 proc.

PKP Intercity, podobnie jak inni przewoźnicy kolejowi musieli zawiesić większość połączeń po wybuchu pandemii COVID – 19. Między marcem a czerwcem zeszłego roku liczba oferowanych połączeń spadła o około 95 procent. W czasie zeszłorocznych wakacji liczba pasażerów się zwiększyła, ale jesienią wprowadzony limit 50 procent zajętych miejsc spowodował, że chętnych na podróż pociągiem znów było mniej. Limit ten ostatecznie został zniesiony wiosną tego rok


Aleksander Pszoniak, jk

Czytaj także

Szykuje się rewolucja w zarządzaniu taborem kolejowym. PKP Intercity wykorzysta do tego chmurę obliczeniową

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 12:22
To będzie prawdziwa rewolucja w zarządzaniu taborem kolejowym. Państwowy przewoźnik chce zarządzać taborem za pomocą tak zwanej chmury technologicznej. Dziś spółka podpisała w tej sprawie list intencyjny z Chmurą Krajową. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca zainteresowanie podróżowaniem koleją. PKP Intercity przewozi coraz więcej pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 06:38
Znoszenie kolejnych obostrzeń powoduje wzrost zainteresowania podróżami koleją. W tygodniu od 10 do 16 maja 2021 r. pociągami PKP Intercity podróżowało ponad pół miliona osób. To o 34 proc. więcej niż jeszcze niecały miesiąc wcześniej, w tygodniu 19-25 kwietnia - poinformował przewoźnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinne podróże koleją hitem tegorocznych wakacji. Zobacz, co przygotowało PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 16:00
Rodziny z dziećmi szybko wracają do podróżowania koleją - pokazują dane PKP Intercity. Przewoźnik przewiduje, że m.in. dzięki licznym ofertom i zniżkom dla tej grupy podróżnych w tegoroczne wakacje rodzinne podróże będą cieszyć się dużą popularnością.
rozwiń zwiń