X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PwC chce mocniej wejść do Polski. Firma zatrudni 5 tys. osób i zainwestuje 100 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 11:22
Firma doradcza PwC ogłosiła nową strategię. W jej ramach w ciągu 5 lat w Polsce powstanie 5 tys. nowych miejsc pracy, a inwestycje osiągną poziom co najmniej 100 mln dolarów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tallmaple

Firma doradcza PwC ogłosiła nową strategię The New Equation. Strategia zakłada, że w ciągu 5 lat w Polsce powstanie 5 tys. nowych miejsc pracy, a inwestycje m.in. w nowe technologie, nowe usługi i szkolenia talentów osiągną poziom co najmniej 100 mln dolarów – poinformowała firma w poniedziałkowym komunikacie.

Wskazano w nim, że nowa strategia skupia się na dwóch wzajemnie powiązanych wyzwaniach, z którymi przedsiębiorcy muszą się zmierzyć w świecie burzliwych przemian technologicznych, geopolitycznych oraz zmian klimatycznych i długotrwałych skutków pandemii COVID-19. Pierwszym z nich jest budowanie zaufania na rynkach. Drugim celem jest zapewnienie trwałych wyników poprzez budowanie długookresowej wartości i odporności przedsiębiorstw na kryzysy.

kurtyka 12.jpg
"Zmiany klimatu wymuszają przejście na niską emisję". Michał Kurtyka o transformacji energetyki

PwC chce rozszerzyć działalność w Polsce

PwC w Polsce zatrudnia ponad 6 tys. osób specjalizujących się w doradztwie biznesowym, podatkowym, prawnym, technologicznym oraz w audycie. Ponad tysiąc z nich to eksperci technologiczni. Realizując założenia strategii The New Equation w ciągu kolejnych 5 lat polskie spółki PwC zamierzają stworzyć 5 tys. nowych miejsc pracy, a także zainwestować co najmniej 100 mln dolarów m.in. w podnoszenie jakości wszystkich usług, nowe usługi chmurowe, technologiczne, usługi typu managed service, ale także w automatyzację procesów audytowych i usług podatkowych, jak również wzmocnienie cyfrowych umiejętności pracowników.

- Chcemy co roku tworzyć 1000 miejsc pracy w spółkach PwC w Polsce. Wiemy, że rozwiązywanie problemów przyszłości wymaga zespołów specjalistów, którzy mają głęboką wiedzę w swoich dziedzinach i łączą swoje kompetencje z zakresu audytu, ESG, prawa, podatków i strategii biznesowych z nową siłą napędową jaką jest technologia – powiedział cytowany w komunikacie prezes PwC w Polsce Adam Krasoń.

Nowa strategia firmy zakłada stworzenie w sumie we wszystkich krajach, gdzie jest obecne PwC, 100 tys. nowych miejsc pracy, aby wzmocnić i rozszerzyć kompetencje potrzebne do wspierania przedsiębiorców w sprostaniu oczekiwaniom ich interesariuszy i społeczeństwa. Inwestycje mają wynieść 12 mld dolarów.

Jak wynika z podanych przez PwC danych, w Polsce ma powstać 5 proc. wszystkich zaplanowanych przez firmę miejsc pracy przy inwestycjach wynoszących niespełna 1 proc. wszystkich globalnych nakładów inwestycyjnych.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Nowe uprawnienia pracodawców. Będą mogli sprawdzić, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 20:47
O nowych uprawnieniach pracodawców, którzy już niebawem będą mogli weryfikować, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, mówił w radiowej jedynce Grzegorz Baczewski, Dyrektor Generalny z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej firm z sektora MŚP skarży się na niższe obroty niż przed pandemią. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:19
Ubyło małych i średnich przedsiębiorstw skarżących się na niższe obroty niż przed pandemią. Największą zmianę na lepsze odnotowały firmy usługowe i handlowe - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Debata o sztuce zarządzania publicznego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 19:56
W zarządzaniu dużą organizacją, zwłaszcza publiczną, kluczowym elementem jest kultura organizacyjna oparta o profesjonalizm, współpracę i poczucie odpowiedzialności - mówił Paweł Borys, prezes PFR, podczas Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń