X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Waldemar Buda: w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będziemy wspierać małe miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 11:11
Małe miasta będą mogły na równych prawach korzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów i programów, w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będą wspierane na kilka sposobów - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas Forum Miasteczek Polskich.
Waldemar Buda
Waldemar Buda Foto: twitter.com/Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, nowa perspektywa budżetowa UE na lata 2021-2027, Krajowy Plan Odbudowy oraz Polski Ład to główne źródła wsparcia polskich miast w odbudowie gospodarki po pandemii. Wiceminister mówił o tym, na jakie pieniądze mogą liczyć mniejsze aglomeracje.

Poprawa życia w małych miastach z ofertą miejsc pracy priorytetem rządu

- Poprawa warunków rozwojowych małych miast i uczynienie z nich miejsc przyjaznych do życia, oferujących dobrej jakości miejsca pracy i odpowiednie warunki do nauki i rozwoju jest priorytetem rządu - powiedział Buda, cytowany w piątkowym komunikacie resortu.

Wiceminister podkreślił, że nowa perspektywa finansowa to nowe możliwości realizacji ważnych i potrzebnych inwestycji. Dodał, że małe miasta będą mogły na równych prawach korzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów i programów. Wyjaśnił, że "w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będziemy wspierać małe miasta na kilka sposobów".

Na rozwój małych miast co najmniej 8 proc. środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zgodnie z informacją MFiPR co najmniej 8 proc. środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego trafi na zrównoważony rozwój obszarów miejskich wszystkich typów miast.

1200 piotr mueller pap (1).jpg
Jerzy Kwieciński: nowa strategia rozwoju regionalnego kładzie nacisk na rozwój zrównoważony

"Chcemy również w większym stopniu wspierać rozwój powiązań miejsko-wiejskich. Planujemy kontynuować realizację instrumentu terytorialnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne i objęcie jego zakresem również obszarów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze" - deklaruje resort.

58 mld euro w Krajowym Planie Odbudowy

Kolejnym źródłem finansowania projektów rozwojowych jest Krajowy Plan Odbudowy (KPO), w ramach którego Polska może otrzymać około 58 mld euro. Według MFiPR w ramach KPO będą realizowane reformy i inwestycje na rzecz wzmocnienia polskiej gospodarki i zwiększenia jej konkurencyjności, w tym zielonej i cyfrowej transformacji, a także w obszarze ochrony zdrowia i niskoemisyjnej mobilności.

Jak wskazano, szerokie perspektywy rozwojowe dla gmin zawarte są także zawarte w Polskim Ładzie. W programie przewidziane są duże zmiany w systemie podatkowym, takie jak zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB, a także programy wsparcia dla inwestycji samorządowych.

- Rozwój społeczno-gospodarczy zależy od sprawnego działania samorządów na szczeblu regionalnym i lokalnym oraz efektywnego wykorzystywania możliwości tworzonych przez rząd - podsumował wiceminister.


PAP, jk

Czytaj także

Fundusze Europejskie: ponad miliard euro dla Podlasia na lata 2021-2027. To 839 euro na mieszkańca regionu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 16:19
Trwają konsultacje założeń Umowy Partnerstwa – dokumentu określającego, w co zostaną zainwestowane Fundusze Europejskie w przyszłej perspektywie finansowej UE na lata 2021-27. Dzisiejsze spotkanie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało w województwie podlaskim, do którego ma trafić ponad 1 mld euro.
rozwiń zwiń