X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wykup gruntów pod CPK. Spółka budująca lotnisko chce przyspieszyć cały proces

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 12:20
Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego chce przyspieszyć przejmowanie terenów pod budowę Portu Lotniczego Solidarność w Baranowie między Warszawą a Łodzią. Dlatego też chce wprowadzić nowe zasady przejmowania nieruchomości. Przedstawiciele spółki zapewniają, że nowe regulacje będą o wiele bardziej atrakcyjne dla właścicieli, niż te, które obowiązywały dotychczas.
Jedna z wizualizacji CPK
Jedna z wizualizacji CPKFoto: Twitter/STH_Poland

Program Dobrowolnych Nabyć został uruchomiony pod koniec zeszłego roku. Dotychczas nie sfinalizowano żadnej transakcji.

Program ten obejmuje obszar na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Obowiązuje od grudnia 2020 roku i ma jeden podstawowy cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości drogą dobrowolnych transakcji.

– PDN to "szyty na miarę" program społeczny zawierający szereg korzyści dla wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność – mówi Katarzyna Dobrońska, dyr. Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji CPK.

– Zmodyfikowaliśmy ofertę PDN, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego zainteresowanego. To mieszkaniec zdecyduje, z których elementów skorzysta i w jakim momencie – dodaje.

cpk 12.jpg
PolskieRadio24.pl Gospodarka Infrastruktura Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spółka szuka jednego z głównych projektantów

Korzyści dla osób, które skorzystają z programu

Jak podaje spółka, dodatkowe korzyści dla wszystkich, którzy zdecydują się przystąpić do PDN to między innymi:

  • Indywidualny Opiekun. Wsparcie doradcy CPK na każdym etapie rozmów, sprzedaży i przeprowadzki. Kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy – w zależności od woli mieszkańca.
  • Logistyka. Kompleksowa organizacja przeprowadzki i przewiezienia dobytku w nowe miejsce. Usługa na koszt spółki CPK.
  • Obsługa prawna. Bezpłatny, indywidualny i dopasowany do potrzeb właściciela proces notarialny. Spółka jest w stanie zapewnić pomoc prawną np. w przypadku konieczności uregulowania stanu prawnego gruntu.
  • Pożytki. Możliwość użytkowania nieruchomości także po dokonaniu transakcji sprzedaży – do momentu rozpoczęcia prac budowalnych na danym terenie. Na życzenie mieszkańca możliwa będzie sytuacja, w której właściciel zbywa grunt na rzecz spółki CPK, ale czerpie korzyści z upraw przez kolejne miesiące albo lata.
  • Doradca Zawodowy. Spółka CPK może sfinansować i zorganizować doradztwo w celu wsparcia rozwoju zawodowego lub przebranżowienia zainteresowanych mieszkańców.
  • Gwarancja zatrudnienia. Sfinansowanie szkoleń i kursów dla zainteresowanych mieszkańców w celu pozyskania przez nich umiejętności przydatnych przy budowie i obsłudze lotniska. Jednocześnie spółka zagwarantuje zatrudnienie dla uczestników, którzy ukończą je z pozytywnym wynikiem.
  • Indywidualny Program Dobrowolnych Nabyć. Możliwość zaproponowania przez spółkę CPK – w ramach dostępnych nieruchomości zamiennych – nowej działki w wybranym miejscu w Polsce.

Port lotniczy w Baranowie ma być gotowy pod koniec 2027 roku, a pierwsze loty komercyjne zaplanowane są na początek 2028 rok.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

"To jest ten rynek, na którym możemy zarobić". Marcin Horała o potrzebie budowy CPK

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 15:45
- Jesteśmy teraz w trakcie bardzo intensywnego lata podpisywania umów na studia techniczne, ekonomiczne i środowiskowe, czyli ostatni etap prac przygotowawczych dla kolejnych odcinków linii kolejowych - mówił w Polskim Radiu 24 o przygotowaniach do budowy CPK - pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek budowy CPK w 2023 r. Horała: trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:37
- Trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych, są plany na budowę tunelu kolejowego pod Łodzią, a jeśli chodzi o sam CPK, niebawem przeprowadzimy dokładną delimitację wariantu inwestorskiego - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spółka szuka jednego z głównych projektantów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 07:42
Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła postępowanie przetargowe na wybór Generalnego Projektanta Architektury dla Centralnego Portu Komunikacyjnego - czytamy na platformie zakupowej SmartPZP. W ramach zamówienia planowane jest zaprojektowanie m.in. głównego terminala pasażerskiego lotniska.
rozwiń zwiń