X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Widmo bankructwa nad tureckimi hotelami. Liczą na Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 09:15
Turecki sektor turystyczny liczy na to, że Wielka Brytania usunie Turcję z czerwonej listy COVID-19, co pomoże jej odzyskać siły po pandemii, serii pożarów i uznaniu Turcji przez Niemcy za kraj wysokiego ryzyka. Mimo, że turecka turystyka odnotowała silne odbicie od zeszłego roku, a liczba przyjazdów zagranicznych turystów w lipcu wzrosła czterokrotnie do 4,36 mln, to nadal pozostaje ona znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/mariakray

Wiele hoteli w południowym regionie Morza Egejskiego, które w dużej mierze opierają się na brytyjskich turystach, może zostać zamkniętych do końca sierpnia, jeśli Wielka Brytania nie usunie Turcji z czerwonej listy, jak twierdzą urzędnicy zajmujący się turystyką. Turecka gospodarka jest w dużej mierze uzależniona od przychodów w walutach obcych, pochodzących od rosyjskich, niemieckich i brytyjskich turystów. O ile rynek rosyjski radzi sobie dobrze, o tyle niemiecka klasyfikacja Turcji jako kraju wysokiego ryzyka w tym miesiącu zaszkodziła branży.

Kaan Kavaloglu, szef Limak Tourism Group, która posiada cztery hotele w południowym kurorcie Antalya, powiedział, że sprzedaż pakietów turystycznych dla niemieckich turystów spowolniła. - Nie widzimy anulowania istniejących rezerwacji, ale nowe rezerwacje uległy spowolnieniu. Mamy nadzieję, że ta decyzja zmieni się w najbliższym czasie - powiedział Kavaloglu.

Czytaj także:
covid certyfikat aplikacja 1200.jpg
Unijny Certyfikat COVID to nie paszport, ale znacznie ułatwia podróżowanie. Sprawdź, co dzięki niemu zyskasz

Ulkay Atmaca, szef Turkey's Professional Hotel Managers Association, powiedział, że przy spadku niemieckich rezerwacji i rynku skandynawskim pozostającym zamkniętym, sektor pokłada nadzieję w Wielkiej Brytanii, która przysłała ponad 2,5 miliona gości w 2019 roku.

- Patrzymy na rynek brytyjski, który zostanie otwarty w tym tygodniu - powiedział Atmaca.- Spodziewamy się ogromnego popytu ze strony Brytyjczyków, gdy rynek się otworzy.

- Hotele w Marmaris, topowej destynacji turystycznej, która została dotknięta przez dzikie pożary w tym miesiącu, spotkały się z tureckimi bankami w piątek, aby omówić restrukturyzację kredytu - powiedział Bulent Bulbuloglu, przewodniczący Południowoegejskiego Związku Hotelarzy.

Stwierdził, że wiele hoteli może nie być w stanie spłacić pożyczek do 2023 roku. Dane z tureckiego urzędu nadzoru bankowego BDDK pokazują, że łączna wartość kredytów w branży hotelarskiej wyniosła 116 miliardów lirów (13,7 miliardów dolarów), a wartość kredytów zagrożonych 4,2 miliardów lirów do końca czerwca. Bulbuoglu powiedział, że sektor czeka na otwarcie brytyjskiego rynku "jako ostatniej szansy", dodając, że w przeciwnym razie 70 proc. hoteli w Marmaris zostanie zamkniętych do końca sierpnia.


PolskieRadio24.pl/ Reuters/ mib

Czytaj także

"Tagesspiegel": berlińscy hotelarze liczą straty. Dopisali tylko Polacy

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 14:55
W berlińskich hotelach wciąż brakuje gości. Eksperci przewidują, że ożywienie w turystyce miasta ma nastąpić dopiero w 2024 roku - opisuje "Tagesspiegel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje na dwóch kółkach. Popularna trasa rowerowa w woj. zachodniopomorskim będzie jeszcze dłuższa

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 12:39
Ciesząca się dużą popularnością rowerowa Trasa Pojezierzy Zachodnich zyska w tym roku około 30 kilometrów ścieżek z nawierzchnią bitumiczną. We wrześniu rowerzyści mają pojechać nowym odcinkiem z Myśliborza do Głazowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rower za złotówkę". Zobacz, jak skorzystać z oferty PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 18:15
Od 16 do 22 września br. przewóz rowerów w pociągach PKP Intercity za złotówkę - poinformowała spółka. Dodała, że sprzedaż biletów objętych promocją rusza 17 sierpnia.
rozwiń zwiń