X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polacy lepiej oceniają sytuację ekonomiczna kraju oraz kondycję finansową gospodarstw domowych. Znamy nowe wyniki badań

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:35
W sierpniu poprawiła się ocena sytuacji ekonomicznej kraju i kondycji finansowej gospodarstw domowych - podała we wtorek agencja badawcza Kantar. Wskaźnik klimatu konsumenckiego Kantar Consumer Index w porównaniu z lipcem wzrósł o 4,8 pkt, nadal jest jednak pod kreską i wynosi -13,7 pkt.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Studio Romantic/Shutterstock

Kantar Polska S.A. jest agencja badawczą zajmująca się badaniem rynku, analizą danych, doradztwem oraz badaniem opinii publicznej, powstałą w wyniku połączenia agencji Millward Brown i TNS Polska.

Jak podano, wynik Kantar Consumer Index w sierpniu to rezultat wzrostu obu jego składowych: wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wzrósł o 5 pkt i wynosi minus 19,6 pkt, natomiast ocena sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych wzrosła o 4,6 pkt, osiągając wartość minus 7,7 pkt.

budżet-2016.jpg
"W tym roku polska gospodarka wzrośnie o 4,9 proc.". MF podwyższyło prognozy wzrostu PKB

Wskaźnik jest średnią arytmetyczną odpowiedzi pozytywnych i negatywnych na pytanie o ocenę sytuacji ekonomicznej

Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych jest średnią arytmetyczną sald odpowiedzi pozytywnych i negatywnych na dwa pytania dotyczące postrzegania sytuacji ekonomicznej gospodarstwa domowego: czy obecna sytuacja finansowa Pana(i) gospodarstwa domowego, w porównaniu do sytuacji sprzed roku jest lepsza, gorsza, czy taka sama? oraz czy za rok sytuacja finansowa Pana(i) gospodarstwa domowego poprawi się, pogorszy się, czy też nie ulegnie zmianie? Indeks może przyjmować wartości od -100 do +100. Im wyższa (dodatnia) wartość wskaźnika, tym bardziej pozytywne są oceny kondycji finansowej gospodarstw.


pieniądze złoty setki free pixabay 1200.jpg
Rośnie zatrudnienie i średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. GUS zaprezentował nowe dane

Kantar Consumer Index jest uśrednioną wartością indeksu percepcji sytuacji ekonomicznej kraju oraz indeksu oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych. Może przyjmować wartości od -100 do +100. Odnosi się do ogólnego nastroju ekonomicznego konsumentów wynikającego z percepcji ekonomicznej sytuacji kraju oraz kondycji finansowej gospodarstw. Im wyższa (dodatnia) jest wartość wskaźnika tym bardziej pozytywny, optymistyczny jest klimat konsumencki.


Badanie jest przeprowadzane co miesiąc, najnowsze przeprowadzone w dniach 6-11 sierpnia na próbie 1010 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

PAP, jk

Czytaj także

Paradoks koronawirusa: gdy jednych niszczy, drugim pomaga

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 17:35
Ekonomia lubi paradoksy i mamy z takim do czynienia również w czasach koronawirusa. Gdy pandemia jednym podcina skrzydła, innym ich dodaje. A sytuacja taka ma miejsce w branży lotniczej – bo gdy wielcy producenci tracą zamówienia z powodu pandemii, mali je zyskują… też z powodu tej zarazy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład w gospodarce: 10 ważnych zmian dla pracowników, emerytów i przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 16:54
Dziesięć projektów ustaw na sto najbliższych dni zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu chce do końca września przygotować i przeprowadzić dziesięć ustaw obejmujących m.in. obszary gospodarki, dotyczących zmian, które zaproponowano w Polskim Ładzie. Korzystne zmiany obejmą 18 mln podatników - pracowników, emerytów, przedsiębiorców, firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większa ochrona konsumentów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:26
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego, która uzupełnia zapisy chroniące konsumentów m.in. o kwestie sporów o nakazy zapłaty na podstawie weksla. Po zmianach, jeśli konsument zostanie pozwany na podstawie weksla, który wystawił np. bankowi, sąd będzie musiał z urzędu zbadać umowę, która była podstawą wystawienia weksla, pod kątem nieuczciwych postanowień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz łatwiej o pieniądze na mieszkanie, banki łagodzą kryteria. Nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 12:50
Wyniki ankiety za II kwartał 2021 r. wskazują na poprawę sytuacji gospodarczej i wzrost popytu na kredyt. Banki złagodziły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych - wynika z informacji NBP o sytuacji na rynku kredytowym.
rozwiń zwiń