X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe kryterium dochodowe do świadczeń pomocy społecznej. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 09:06
Od przyszłego roku będą obowiązywały nowe, wyższe kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej. Wzrosną również świadczenia. Maksymalna kwota zasiłku stałego i pomoc pieniężna na usamodzielnienie będą podwyższone o 74 zł - informuje serwis Business Insider.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Na rok 2021 przypadła kolejna weryfikacja kryteriów dochodowych i kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

pieniądze pln złote banknoty liczenie kasa free shutt 1200 .jpg
Rośnie zasiłek dla bezrobotnych: od 1 czerwca wynosi 1240,80 zł

Kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej są bowiem - zgodnie z ustawą - weryfikowane co trzy lata - przypomina serwis.

Pierwsza taka weryfikacja odbyła się w 2006 r., a ostatnia - w 2018 r.

Zmiany od 1 stycznie przyszłego roku

Od 1 stycznia przyszłego roku kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej dla osoby samotnie gospodarującej będzie wynosiło 776 zł (obecnie 701 zł), a dla osoby w rodzinie - 600 zł (obecnie 528 zł).

Zmiana wysokości kwot kryteriów pociągnęła za sobą automatycznie zmianę kwot stanowiących podstawę ustalenia wysokości świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej o 74 zł (50 proc. sumy kwot, o które wzrosły kryteria dochodowe) i zmianę wysokości dochodu z jednego hektara przeliczeniowego o 37 zł (25 proc. sumy kwot, o które wzrosły kryteria dochodowe).

Oznacza to, że kwota stanowiąca podstawę ustalenia wysokości pomocy pieniężnej na usamodzielnienie, kontynuowanie nauki i pomoc na zagospodarowanie w formie rzeczowej wzrośnie do 1.837 zł - informuje Business Insider.

Wsparcie dla większej liczby osób i rodzin

Maksymalna kwota zasiłku stałego od stycznia będzie podwyższona do 719 zł.

Minimalna i maksymalna kwota świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Polsce status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy wrosną odpowiednio do 721 zł i 1.450 zł.

Z kolei wartość dochodu miesięcznego z jednego hektara przeliczeniowego zostanie podwyższona do 345 zł.

Dzięki tym zmianom będzie można uzyskać nie tylko wyższe świadczenia pieniężne, ale także objąć wsparciem większą liczbę osób i rodzin. Dotyczy to w szczególności zasiłków: stałego, okresowego i celowego.

PR24.pl, businessinsider.com.pl, DoS

Czytaj także

Upadłość konsumencka. Osoby, które ją ogłosiły, mają co najmniej 689 mln zł długów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 09:36
Osoby, które ogłosiły upadłość konsumencką w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku winne są bankom i innym wierzycielom co najmniej 689 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Częściej zaczęli bankrutować mężczyźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 06:54
- Wprowadzana reforma to pierwsza tak duża zmiana w polskich podatkach od 30 lat - uważa szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Zwraca przy tym uwagę, że po zmianach system ma być bardziej sprawiedliwy, m.in. ma zmniejszyć różnicę w opodatkowaniu między jednoosobową działalnością gospodarczą a umową o pracę.
rozwiń zwiń