X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tanieją paliwa na giełdach. W tle wariant Delta

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 11:07
Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje 3. sesję z rzędu. Rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa pogarsza perspektywy globalnego popytu na paliwa. Do tego dane o produkcji ropy w USA z łupków wskazują na zwiększoną aktywność w tym sektorze - informują maklerzy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/pan demin

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 67,69 USD, niżej o 1,10 proc.

Czytaj także:
paliwo beznyna ropa stacja tankowanie 1200.jpg
W Polsce paliwo niemal najtańsze w całej UE. Jest nowy raport

Ropa Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje zaś 69,84 USD za baryłkę, niżej o 1,06 proc.

Inwestorzy monitorują informacje o ciągłym rozprzestrzenianiu się wariantu Delta koronawirusa.

Epidemia koronawirusa w Chinach spowodowała spowolnienie w sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłu - wskazują analitycy. W gospodarce wprowadzono nowe blokady.

Czytaj także:
shutt port szanghaj 1200.jpg
Zatory w chińskich portach. Mogą być problemy z dostępnością towarów

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w lipcu o 8,5 proc. rdr - podali statystycy. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży o 10,9 proc., po wzroście poprzednio o 12,1 proc.

Z kolei produkcja przemysłowa Chin wzrosła w lipcu o 6,4 proc. rdr. Analitycy prognozowali wzrost produkcji o 7,9 proc., po jej wzroście miesiąc wcześniej o 8,3 proc.

W innych azjatyckich krajach dane dotyczące zachorowań na koronawirusa są prawie lub już na rekordowych poziomach - m.in. tak jest w Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach.

W Japonii - w powodu epidemii Covid-19 - stan wyjątkowy w Tokio ma zostać przedłużony do połowy września.

- Niepokoje o Deltę pogarszają nastroje na rynkach ropy - mówi Vandana Hari, współzałożycielka firmy konsultingowej ds. energii Vanda Insights.

- Letni boom na podróże i turystykę na Zachodzie zaczyna wygasać - dodaje.

- Na rynkach ropy będą ciągłe fluktuacje, przynajmniej do czasu, aż nie będzie widocznego znaczącego i trwałego odwrotu Delty, szczególnie w USA i Chinach - ocenia Hari.

Tymczasem amerykańscy producenci ropy z łupków zwiększają swoją aktywność. Liczba czynnych wierni ropy z łupków wzrosła w zeszłym tygodniu o 10 do 397. To najmocniejszy tygodniowy skok od polowy kwietnia i sygnał, że na rynku będzie więcej ropy - podaje firma Baker Hughes Inc.

WTI na NYMEX w Nowym Jorku staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,9 proc.PolskieRadio24.pl/ PAP/ mib

Czytaj także

340 mln zł na Program Megainwestycji. PERN rozbudowuje magazyny paliw

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 13:38
Nakłady inwestycyjne PERN w latach 2016-20 wyniosły ponad 1,5 mld zł. Zdecydowana większość tych środków obejmowała priorytetowe projekty, w tym w ramach realizowanego tam Programu Megainwestycji. Według spółki, nakłady związane z Programem Megainwestycji wyniosą w tym roku blisko 340 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najbliższe miesiące mogą stać pod znakiem wyraźnych wahań cen ropy". Znamy najnowszą analizę

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 14:47
Ceny ropy w najbliższych miesiącach będą kształtowane przez stronę popytową, możliwe jednak są wyraźne wahania cen tego surowca - wynika z prognozy banku Goldman Sachs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost sprzedaży i zysków. Lotos chwali się historycznym wynikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:20
W II kwartale br. dzięki elastycznemu zarządzaniu oraz wykorzystaniu okazji rynkowych, koncern wypracował 1,06 mld zł zysku netto, to najlepsze wyniki w historii Grupy Lotos - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Jarosław Wróbel.
rozwiń zwiń