X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nawet kilkaset tysięcy złotych wsparcia na modernizację gospodarstwa. ARiMR zbiera wnioski do 19 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 10:50
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. Rolnicy po raz pierwszy mogą składać wnioski w kilku obszarach naraz - przypomina prezes ARiMR Halina Szymańska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Fotokostic
Posłuchaj
02:55 PR1_AAC 2021_08_10-06-34-21.mp3 Nawet kilkaset tysięcy złotych wsparcia na modernizację gospodarstwa. ARiMR zbiera wnioski do 19 sierpnia (Tomasz Matusiak/PR1)

- W tegorocznym naborze można ubiegać się o inwestycje w rozwój produkcji prosiąt. To obszar A, maksymalne wsparcie wynosi 900 tysięcy złotych. W obszarze B - inwestycjach w produkcję mleka krowiego - można otrzymać maksymalnie 500 tysięcy złotych, podobnie jak w obszarze C - inwestycjach w rozwój produkcji bydła mięsnego oraz w obszarze D - inwestycjach w racjonalizację technologii produkcji - wskazuje.

czarna porzeczka free 1200.jpg
"Producenci czarnych porzeczek nie mogą narzekać na ceny". Polska unijnym liderem

Podane kwoty wsparcia dotyczą tylko inwestycji budowlanych.

- Jeżeli rolnik planuje realizować inne inwestycje, to maksymalna kwota pomocy w tych obszarach to 200 tysięcy złotych. Standardowo refundowanych jest 50 procent kosztów kwalifikowanych, a w przypadku młodych rolników i osób wnioskujących wspólnie (grupowo) jest to 60 procent - mówi prezes ARiMR.

Pomoc także na nawadnianie

Ostatni rodzaj pomocy, o jaką można się obiegać w ramach tego naboru, to inwestycje w nawadnianie. Tutaj maksymalna kwota wsparcia to 100 tysięcy złotych.

Wnioski o przyznanie pomocy przyjmują biura powiatowe Agencji. Można je składać do 19 sierpnia.

Pomoc finansowana jest z budżetu PROW na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Minister rolnictwa: chcemy, by konsumenci mogli kupować jak najwięcej towarów bezpośrednio u rolników

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 08:18
- Chcemy, aby rolnicy, którzy produkują nie byli już zobowiązani odległością, nie byli zmuszani, by sprzedawać w najbliższym powiecie, czy województwie, chcemy, by ta możliwość była w całym kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Producenci czarnych porzeczek nie mogą narzekać na ceny". Polska unijnym liderem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 10:34
Ceny czarnej porzeczki są wyższe niż w 2020 roku. Przemysł chętnie kupuje jagody, poszukują ich też konsumenci - mówi dyrektor generalna Krajowej Unii Producentów. Polska jest unijnym liderem w produkcji porzeczki czarnej, z 78-proc. udziałem w zbiorach tych owoców w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problemem są jak zawsze cena i możliwość zbytu". Marek Sawicki o rolnictwie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 09:06
– Koszty produkcji, szczególnie energii elektrycznej, paliwa, nawozów, ale przede wszystkim środków ochrony roślin poszły niesamowicie w górę, natomiast ceny za produkty oferowane rolnikom są nadal na poziomie tych sprzed 20 lat – powiedział w Programie 3 Polskiego Marek Sawicki, poseł PSL. 
rozwiń zwiń