X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Urząd ostrzega przed podejrzanymi spółkami

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:25
Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty. Znalazły się tam spółki Monfex i Leedia Srl oraz internetowe serwisy focusnews365.com i investingops.com/investment/pl/taboola-amz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/SFIO CRACHO
  • Na listę ostrzeżeń KNF wpisała Monfex, która prowadzi działalność w wykorzystaniem stron internetowych monfex.com i investmarket.info. Jak wynika z komunikatu KNF, w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało skierowane przez Urząd KNF zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.
    1 finanse kanchana_koyjaiShutterstock 1200.jpg
    Prawie połowa z nas gotowa przymknąć oko na nieetyczne działania w finansach. Są wyniki badania
  • Kolejnym podmiotem na liście ostrzeżeń Leedia Srl z siedzibą w Mediolanie we Włoszech. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 79 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
  • KNF wpisała także na listę ostrzeżeń podstrony w ramach domeny focusnews365.com. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
  • Na listę ostrzeżeń trafiła strona internetowa investingops.com/investment/pl/taboola-amz. W związku z jej działalnością urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Trudne inwestycje na rynku walutowym. KNF: ponad 3/4 inwestujących poniosło stratę

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:49
Aż 77,7 proc. aktywnych klientów poniosła stratę na transakcjach na rynku walutowym w 2020 roku. Średni wynik na inwestycjach na Foreksie był w ubiegłym roku ujemny i wyniósł -12 693 zł – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na niesprawdzone firmy. Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 10:15
Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się nowe podmioty - Dawid Zbiżek "E-Prepaid" oraz Wellbe N Aliance LLC a także dwie platformy internetowe - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzuty dla firm pożyczkowych. UOKiK: próba obejścia ustawy o kredycie konsumenckim

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 11:08
UOKiK postawił zarzuty firmom pożyczkowym Szybka Gotówka, Gwarant24 i Centrum Rozwiązań Kredytowych za próbę obejścia przepisów o maksymalnych kosztach pozaodsetkowych kredytów konsumenckich przy pożyczkach na spłatę poprzednich zobowiązań.
rozwiń zwiń