X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce wciąż na rekordowym poziomie. Drugi najwyższy wynik w historii badań

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:19
Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w lipcu wyniósł 57,6 pkt. wobec 59,4 pkt. w czerwcu - podała firma Markit. Mimo spadku, lipcowy odczyt był drugim najwyższym wynikiem zarejestrowanym w historii badań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/SasinTipchai

"Tempo ekspansji nieco zwolniło w porównaniu do czerwcowego rekordu, odzwierciedlając słabszy wzrost produkcji, nowych zamówień, zatrudnienia oraz zapasów pozycji zakupionych" - czytamy w komentarzu do danych.

rafineria przemysł inwestycje 1200.jpg
Czerwcowy wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce wyniósł 59,4 pkt. To rekordowa wartość drugi miesiąc z rzędu

"Mimo to wszystkie wymienione wskaźniki znów zarejestrowały szybkie tempo wzrostu na tle badań historycznych. Ponadto zaległości i aktywność zakupowa ponownie znacznie się zwiększyły. Czas dostaw wydłużył się w rekordowym stopniu, a tempo inflacji kosztów zwolniło w stosunku do czerwcowego rekordu" - dodali analitycy firmy Markit.

Wskaźnik PMI Wskaźnik PMI

Autorzy badania piszą, że odczyt głównego indeksu wciąż windowały rekordowe opóźnienia w dostawach.

Wskaźnik PMI Wskaźnik PMI

"Wskaźnik dla tej zmiennej odnotował rekordowo niski poziom piąty miesiąc z rzędu, co w przypadku indeksu odwróconego, podnosi odczyt głównego PMI. Opóźnienia w dostawach są wyraźnie czynnikiem hamującym wzrost produkcji w stosunku do nowych zamówień, co powoduje gwałtowną kumulację zaległości. Można to uznać za pozytywne, ponieważ wzrost produkcji będzie wspierany w nadchodzących miesiącach, nawet jeśli napływ nowych zamówień będzie dalej zwalniał” - napisano.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Polski przemysł wychodzi z koronawirusowego dołka. Przed nami ożywienie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:11
Wskaźnik PMI dla przemysłu w kwietniu spadł w Polsce do 53,7 pkt. z 54,3 pkt. w marcu - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Według ekonomistów to koronawirusowy efekt braku wystarczających dostaw surowców, sporej absencji pracowników i wolniejszej odbudowy produkcji i zamówień. Przed nami jednak wzrost dostaw surowców i zamówień eksportowych, ożywiających sektor przemysłowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Daje drogowskaz i konkretne formy wsparcia". Gowin o Polityce Przemysłowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:19
- To zestaw działań, który ma pomóc w pełni wykorzystywać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: optymizm w przemyśle rośnie szybko, w usługach jest znacznie gorzej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:47
Optymizm przedsiębiorców to dobry znak dla naszej gospodarki, ale oddaje on nastroje tylko w przemyśle. W usługach pandemiczne straty będą odrabiane jeszcze długo. Wsparciem mogą być liczniejsze szczepienia a od dziś także europejskie certyfikaty covidowe - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w PR24: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.
rozwiń zwiń