X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Według Eurostatu Polska jest w czołówce europejskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia należy do najniższych w UE

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:26
Polska utrzymuje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od ubiegłego roku nasz kraj nie spada z podium. Z danych opublikowanych przez unijny urząd statystyczny Eurostat wynika, że w czerwcu pracy nie miało 3,6 proc. naszych rodaków. Takie same wyniki uzyskała Malta, a lepsze odnotowały tylko Czechy - z bezrobociem na poziomie 2,8 proc., oraz Holandia - 3,3 proc.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ESB Professional
forum-urząd pracy 1200.jpg
Ekonomista: Polska może stać się miejscem, do którego będzie się przyjeżdżało w poszukiwaniu pracy

W Polsce sytuacja od roku zmieniła się nieznacznie. Według danych Eurostatu z czerwca 2020 r. bez pracy było 3,3 proc. naszych rodaków. Po roku ten wskaźnik wzrósł zaledwie o 0,3 punktu procentowego. Należy jednak pamiętać, że dane Eurostatu różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia.

Posłuchaj
00:44 11218758_1.mp3 Eurostat: Polska utrzymuje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o niskie bezrobocie w UE - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Według GUS-u stopa bezrobocia w czerwcu w naszym kraju wyniosła 5,9 proc. W Unii Europejskiej najgorsza sytuacja na rynku pracy jest w Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie przekroczyło 15 proc. W całej Wspólnocie w czerwcu wyniosło ono 7,1 proc., co oznacza, że bez pracy było niecałe 15 milionów osób.

DoS

Czytaj także

"Przechodzimy ten kryzys relatywnie suchą stopą". Kosiński o polskiej gospodarce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 12:34
- Pierwszy raz w historii Polska ma najniższe bezrobocie według Eurostatu. Coś, co było nie do pomyślenia, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej za rządów lewicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński, "Tygodnik Solidarność", komentując niską stopę bezrobocia w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: udało się obronić miliony miejsc pracy, mamy najniższe bezrobocie w UE

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 12:30
- Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani. To ważne, że udało nam się w ogromnej większości przedsiębiorstw zachować, utrzymać, a nawet rozwinąć miejsca pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Tarnowskich Górach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkopolska z najniższym bezrobociem wśród regionów UE. To zasługa przemysłu, rolnictwa i działań osłonowych rządu

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 11:11
- Pomimo kryzysu związanego z pandemią, w woj. wielkopolskim stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,8 pkt proc. w latach 2019-2020 - mówi wiceminister rozwoju Robert Tomanek. Dodaje, że w tym samym okresie spadek stopy bezrobocia zarejestrowała niespełna 1/3 regionów w Europie.
rozwiń zwiń