X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rada Ministrów zajmie się wydatkami na służbę zdrowia. Premier: przyjmiemy ustawę podnoszącą je do 7 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:14
- Mam nadzieję, że dzisiaj na Radzie Ministrów przyjmiemy ustawę o finansowaniu służby zdrowia, która podniesie wydatki do 7 proc. w stosunku do PKB - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SARATSTOCK / Shutterstock.com

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że w systemie podatkowym istniała dysproporcja polegająca na tym, że osoby mniej zarabiające płaciły większe składki na ubezpieczenie zdrowotne, niż na przykład przedsiębiorcy.

gadomski 1200 pap.jpg
Program Profilaktyka 40 plus. Wiceszef MZ: to element zasypywania luki zdrowotnej po pandemii

- Wzrosty nakładów na służbę zdrowia muszą być czymś finansowane. Byłoby wielkim paradoksem, gdyby zwiększenia nakładów dla osób zarabiających kilkanaście czy kilkadziesiąt nawet tysięcy złotych miesięcznie finansowały osoby, które mają minimalne wynagrodzenie. Postrzegam zasady wprowadzane przez Polski Ład jako wprowadzenie zasady fair play do polskiego systemu podatkowego - powiedział Adam Niedzielski w trakcie piątkowej konferencji.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że w Ministerstwie Zdrowia są opracowywane ustawy, związane z programem Polski Ład.

- W Ministerstwie Zdrowia bardzo szybko przygotowywane są ustawy i różnego rodzaju regulacje. Wiemy o zasadzie bez limitu do specjalisty czy profilaktyka 40+ - powiedział szef rządu.

W noweli ustawy o finansowaniu służby zdrowia ma być zapisane przyspieszenie wzrostu wydatków na służbę zdrowia. Zgodnie z założeniami projektu, finansowanie służby zdrowia na poziomie 6 proc. PKB ma zostać osiągnięte w roku 2023. Na kolejne lata ma zostać określona ścieżka dojścia do poziomu 7 proc. PKB w 2027 r. Obecne przepisy zakładają wzrost wydatków do wysokości 6 proc. PKB do 2024 r. i w latach kolejnych.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.


Posłuchaj
00:17 premier Mateusz Morawiecki o wzroście wydatków na służbę zdrowia premier Mateusz Morawiecki o wzroście wydatków na służbę zdrowia

 

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

Czytaj także

Minister zdrowia: 10 mln osób korzysta z Internetowego Konta Pacjenta

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 22:48
- 10 milionów użytkowników korzysta z Internetowego Konta Pacjenta, a przez ostatnie pół roku utworzono 5 mln nowych kont - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dzięki IKP można m.in. pobrać Unijny Certyfikat Covid.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizacje pacjentów piszą list do premiera. Zapewniają w nim o zaufaniu do ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 12:25
"Pragniemy wyrazić zaufanie dla działań Ministra Zdrowia ukierunkowanych na spełnienie potrzeb i oczekiwań zgłaszanych przez organizacje pacjentów" - napisali do premiera przedstawiciele ponad 200 organizacji zrzeszających pacjentów. Minister Adam Niedzielski podziękował za wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy, żeby osiągnął poziom 7 proc. PKB". Sasin o wzroście nakładów na ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:30
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że w ciągu najbliższych sześciu lat nakłady na ochronę zdrowia w Polsce wzrosną do 7 procent PKB. Jest to jedno z założeń Polskiego Ładu, rządowego programu społeczno-gospodarczego.
rozwiń zwiń