X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomaga rolnikom w modernizacji gospodarstw. Wsparcie może wynieść nawet 900 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 13:52
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. - Rolnicy po raz pierwszy mogą składać wnioski we wszystkich pięciu obszarach na raz - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Aleksandr Rybalko
Posłuchaj
03:06 PR1_AAC 2021_07_27-06-34-19.mp3 ARiMR pomaga rolnikom w modernizacji gospodarstw. Wsparcie może wynieść kilkaset tysięcy złotych (Tomasz Matusiak/PR1)

Jak wyjaśnia, te obszary to: A - rozwój produkcji prosiąt, B - rozwój produkcji mleka krowiego, C- rozwój produkcji bydła mięsnego, D- inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji oraz E - nawadnianie.

premier 1200 pap (6).jpg
Premier: zwiększyliśmy limit sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym

Pomoc ma formę refundacji 50 procent kosztów kwalifikowanych, a w przypadku młodego rolnika lub grupy rolników jest to 60 procent.

- Maksymalna kwota zależy od rodzaju planowanej inwestycji. W przypadku obszaru A ta kwota może wynieść nawet 900 tysięcy złotych. W obszarach B, C i D maksymalne wsparcie może wynieść 500 tysięcy złotych - wskazuje Halina Szymańska.

Posłuchaj
03:04 [ PR1]PR1 (mp3) 28 lipiec 2021 12_51_13.mp3 ARiMR pomaga rolnikom w modernizacji gospodarstw. Wsparcie może wynieść nawet 900 tys. zł (skrót audycji/PR1)

Trzeba pamiętać o limitach

W całym okresie trwania PROW 2014-2020 obowiązują limity wsparcia na dany rodzaj inwestycji. Muszą o tym pamiętać rolnicy, którzy już wcześniej otrzymali pomoc na modernizację gospodarstw.

Jednocześnie, jak dodaje prezes Szymańska, ubiegający się o wsparcie mogą oni ubiegać się o wypłatę 50-procentowej zaliczki. Jest ona wypłacana rolnikowi po wniesieniu zabezpieczenia - np. poręczenia bankowego, weksla itp.

Wnioski na przyznanie wsparcia można składać w oddziałach regionalnych ARiMR do 19 sierpnia.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR GOSPODARKA

Czytaj także

Premier: pracujemy nad programem ubezpieczeń od klęsk żywiołowych dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:05
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie powszechnego programu ubezpieczeń od klęsk żywiołowych dla rolnictwa. Poinformował, że trwają nad nim prace, w tym konsultacje z rolnikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: zwiększyliśmy limit sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:54
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że program Polski Ład dla rolnictwa przewiduje 2,5- krotne zwiększenie puli sprzedaży w handlu detalicznym. - Wprowadzimy zerowy podatek dla tych wszystkich rolników, którzy chcą sprzedawać na rynki lokalne - zapowiedział szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne technologie w służbie rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:44
Nowoczesne technologie zmieniają rolnictwo i pracę naukowców zajmujących się badaniami roślin. Sprawdzamy, jak zrozumieć rośliny i wcześniej wykryć, jeśli coś im dolega.
rozwiń zwiń