X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Stanach Zjednoczonych szybko drożeją nieruchomości. Winna m.in. pandemia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:39
W Stanach Zjednoczonych kolejny miesiąc rosną ceny nieruchomości. Indeks Case-Shiller, który uwzględnia ceny domów w rejonie 20 głównych metropolii Stanów Zjednoczonych, wykazał rekordowy wzrost za maj. Wzrost cen w skali rocznej wyniósł 16,6 proc. Według ekspertów, jedną z głównych przyczyn jest pandemia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Konstantin L.

To najwyższy roczny przyrost od początku pomiarów indeksu w 1987 roku. W poprzednim miesiącu roczny wzrost wyniósł niemal 15 procent. Największe wzrosty zanotowano w południowo-środkowych stanach.

shutterstock lotnisko usa 1200.jpg
Biały Dom: restrykcje dot. podróży do USA zostaną utrzymane

Potrzeby mieszkaniowe coraz większe

Indeks odzwierciedla intensywny i wzmożony popyt na amerykańskim rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, który został częściowo spotęgowany trwałym przemieszczaniem się ludności w wyniku pandemii koronawirusa. Innym powodem jest nienadążająca podaż podyktowana pandemicznym niedoborem materiałów i pracowników budowlanych. Liczba sprzedanych nowych domów spadła w czerwcu o 6,6 procent.

Problem społeczny

Rekordowe ceny to również wyzwanie społeczne, ponieważ kupno pierwszego domu staje się nieosiągalne dla rosnącej części społeczeństwa. Specjaliści z branży budowlanej i ekonomiści przewidują pewne ostudzenie tempa wzrostu cen w nadchodzących miesiącach.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Katastrofa budowlana na Florydzie. Po miesiącu zakończono poszukiwania ofiar

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 07:45
Po miesiącu od zawalenia się apartamentowca w Surfside na Florydzie ekipy strażaków zakończyły poszukiwania ofiar. Z gruzów wydobyto zwłoki 97 osób - poinformowało w piątek amerykańskie radio publiczne NPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Idziemy w złym kierunku". Doradca medyczny Białego Domu o sytuacji pandemicznej w USA

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 01:00
Dr Anthony Fauci powiedział, że w USA rośnie liczba przypadków COVID-19 z powodu niezaszczepionych Amerykanów i wysoce zakaźnego wariantu Delta. - Idziemy w złym kierunku - ocenił, podkreślając, że jest "bardzo sfrustrowany tą niepotrzebną sytuacją".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biały Dom: restrykcje dot. podróży do USA zostaną utrzymane

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 20:55
Stany Zjednoczone utrzymują restrykcje w podróżach międzynarodowych do tego kraju, mimo presji m.in. ze strony państw europejskich, w związku ze wzrostem stwierdzanych przypadków zakażeń wariantem delta koronawirusa. Te przypadki dotyczą głównie osób niezaszczepionych i - według specjalistów - będzie ich coraz więcej.
rozwiń zwiń