X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Termin składania wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych przedłużony. BGK przypomina zasady

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:44
Termin składania wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych został przedłużony o dwa tygodnie - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Samorządy mogą występować o dotacje do 15 sierpnia 2021.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Katarzyna Uroda/shutterstock.com

W związku z dużym zainteresowaniem Rządowym Funduszem Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą zgłaszać swoje projekty do 15 sierpnia, a nie do 30 lipca, jak było pierwotnie zaplanowane - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Dodano, że zmienia się także termin, do którego samorządy mogą złożyć wniosek o dostęp do aplikacji Polski Ład - będzie to 8 sierpnia 2021 r.

bgk 1200 free.jpg
"Ma pomóc samorządom podejmować odważne decyzje". Prezes BGK o Programie Inwestycji Strategicznych

Konieczność zapewnienia wkładu własnego

BGK przypomina, że wybrane inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania.

Jak wskazano w komunikacie, ważną kwestią dla samorządów jest konieczność zapewnienia wkładu własnego. Bank wyjaśnia na swojej stronie, że posiadanie udziału własnego, zapisane w regulaminie, oznacza zobowiązanie wnioskodawcy do wniesienia udziału własnego w realizację inwestycji, w tym do zapewnienia faktycznego dysponowania tymi środkami, nie później niż w dniu ogłoszenia postępowania zakupowego na realizację inwestycji.

Dodatkowo, w odniesieniu do oświadczenia o środkach publicznych, BGK wskazuje, iż poprzez pojęcie "nie wnioskował" - rozumie trwające, nierozstrzygnięte postępowania, dotyczące przyznania środków publicznych (w dowolnej formie) na pokrycie wydatków. W odniesieniu do sformułowania "nie będzie wnioskował" BGK rozumie zobowiązanie wnioskodawcy aktualizujące się w sytuacji przyznania dofinansowania z Programu na realizację inwestycji.

Dane o Programie na stronie internetowej

Bank informuje, że w aplikacji Polski Ład pojawi się także dodatkowa możliwość dodania komentarza do przekazanego do BGK wniosku o dofinansowanie.

"W polu 'komentarz' JST będą miały dodatkowe 2000 znaków. Opcja 'Dodaj komentarz' pojawi się dla wszystkich złożonych i przekazanych do Banku wniosków. Przygotujemy i udostępnimy instrukcję wyjaśniającą jak należy dodawać komentarze" - czytamy w informacji.

Wskazano, że wszystkie zaktualizowane dane o Programie znajdują się na stronie internetowej. Samorządy mogą skorzystać także z kontaktu z pracownikami w regionach BGK.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Prezes BGK: nasz program pozwoli zrealizować inwestycje latami odkładane przez samorządy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:30
Program Inwestycji Strategicznych, jako część Polskiego Ładu, ma pobudzić inwestycje we wszystkich polskich samorządach. A zwłaszcza w tych, które dotąd nie miały środków na inwestycje drogowe, edukacyjne, medycynę. Dzięki 95-procentowemu umorzeniu takiej subwencji jednostkom samorządu terytorialnego będzie łatwiej zgromadzić 5 procent wkładu własnego potrzebnego do uruchomienia inwestycji - powiedziała na antenie 1 Programu Polskiego Radia w audycji "Ekspres Gospodarczy", Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert BGK: od wyboru przez samorząd priorytetu celu inwestycyjnego, zależy procent wkładu własnego i dofinansowania z Funduszu Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:30
- Wsparcie z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu dla samorządów, jest podzielone na priorytety. Ich wybór zależy od samorządu. A w zależności od tego wyboru można otrzymać nawet do 95 % wsparcia, przy 5 % wkładzie własnym - powiedział  Mateusz Walewski główny ekonomista banku BGK, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń