X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Młodzi artyści mogą występować o stypendium od Narodowego Centrum Kultury. Jakie są wymogi?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 12:32
Rozpoczęto kolejny konkurs o stypendium z programu "Młoda Polska" na rok 2022. Do 2 listopada tego roku artyści i krytycy mogą składać wnioski informuje Narodowego Centrum Kultury (NCK).
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Only_NewPhoto

Jak wyjaśniono, "przedmiotem konkursu są stypendia przyznawane osobom fizycznym, zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną, na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr".

Sztuka malarstwo wystawa 1200.jpg
"Wzmocni potencjały kulturowe twórców". Dyrektor NCK o programie stypendialnym "Młoda Polska"

Kto może ubiegać się o stypendium ?

W konkursie mogą uczestniczyć "osoby fizyczne zajmujące się twórczością i krytyką artystyczną, legitymujące się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w swojej dziedzinie, będące polskimi obywatelami, urodzone nie wcześniej niż w 1986 r.".

"Osobom biorącym udział w konkursie mogą zostać przyznane stypendia na okres realizacji projektu stypendialnego trwający maksymalnie do 31 grudnia 2022 r. Wysokość stypendium może wynieść maksymalnie 50 tys. zł, a minimalnie 30 tys. zł brutto" - czytamy na stronie NCK. Nabór wniosków trwa do 2 listopada.

pap beksiński mnich 1200.jpg
Pankiewicz, Okuń, Axentowicz, Beksiński. Padają rekordy cenowe na aukcjach dzieł sztuki

Kiedy decyzja o przyznaniu stypendium ?

Decyzja o przyznaniu stypendium zapada w terminie nie wcześniejszym niż 31 stycznia 2022 roku - poinformowano w komunikacie.  Organizatorem konkursu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, reprezentowany przez NCK.

Jak wyjaśniono, "podpisany dokument "Potwierdzenie złożenia wniosku" oraz portfolio z pracami kandydata, CD z nagraniami lub materiały dodatkowe dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Narodowe Centrum Kultury – Program Młoda Polska, ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa".

Wniosek o przyznanie stypendium z załącznikami należy złożyć poprzez System Obsługi Programów NCK: https://sop.nck.pl/site/login.


PR24/PAP/sw

Czytaj także

Rynek dzieł sztuki ma się bardzo dobrze i wciąż bije rekordy. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 14:24
Na polskim rynku sztuki nawet w trudnych czasach pandemii stale padają rekordy - wynika z raportu przygotowanego i opublikowanego przez Artinfo.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Gliński: o 40 procent zwiększyliśmy środki na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 13:15
Udało nam się zwiększyć środki na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa o 40 proc. W tej chwili przeznaczone jest około 1 mld 80 mln zł na polskie czytelnictwo - powiedział minister kultury Piotr Gliński w poniedziałek podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń