X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Coraz więcej firm deklaruje większe wykorzystanie swoich mocy produkcyjnych. Nowe dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 10:43
Wykorzystanie mocy produkcyjnych w lipcu w przemyśle wzrosło do 80,2 proc. z 73,8 proc. rok temu - podał GUS. Coraz lepszą sytuację odnotowują zwłaszcza takie branże jak: budownictwo, meblarstwo oraz instalacja i konserwacja urządzeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TRMK/Shutterstock

Według analiz GUS najwyższe wykorzystanie mocy produkcyjnych w przetwórstwie przemysłowym zgłaszają producenci wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny, mebli oraz zajmujący się naprawą, konserwacją i instalowaniem maszyn i urządzeń.

Znacznie gorzej wyglądają dane GUS  w przypadku: poligrafii, reprodukcji zapisanych nośników informacji, chemikaliów i wyrobów chemicznych, artykułów spożywczych, napojów, wyrobów tytoniowych oraz pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, (z wyłączeniem motocykli).

GUS podał też, że w lipcu wykorzystanie mocy produkcyjnych zgłaszane przez firmy budowlane jest na poziomie  81,9 proc. wobec 77,1 proc. przed rokiem.

W lipcu ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury dla Polski GUS wzrósł do 104,9 z 103,2 w czerwcu tego roku, gdy rok temu był na poziomie 74,3.

PR24/PAP/sw

Czytaj także

Dzięki eksporterom i konsumentom dane GUS pozytywnie zaskoczyły. Ale inwestycje wracają w umiarkowanym tempie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 20:07
Główny Urząd Statystyczny podał dziś dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w maju. Te wyniki są niezłe, choć trzeba pamiętać o tym, że w kwietniu produkcja przemysłowa w ujęciu rocznym spadła. Ale teraz jest większa o 9,1 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały chip, ale duży problem dla biznesu. Pandemia spowodowała niedobór układów scalonych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 13:08
Przykład mikroskopijnego układu scalonego jakim jest chip udowadnia kolejny raz, jak nawet największe i najsilniejsze branże i gospodarki mogą zostać pokonane przez najmniejszy element w ich produkcyjnej układance.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy coraz lepiej oceniają koniunkturę gospodarczą. Tak wynika z badań BGK i PIE

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 10:08
Wskutek zniesienia obostrzeń i otwarcia gospodarki przedsiębiorcy po raz pierwszy w tym roku pozytywnie oceniają koniunkturę w polskiej gospodarce - wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE i BGK. Rosną m.in. wskaźniki dotyczące wartości sprzedaży i liczby nowych zamówień w firmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka zaczyna się rozpędzać. PKB wrósł w II kwartale o 11 procent, sprzedaż detaliczna wyższa niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 11:03
Dynamika PKB mogła w II kw. przekroczyć nawet 11 proc. r/r, a odsezonowany PKB mógł wzrosnąć o ok. 2,5 proc. kw/kw. Sprzedaż detaliczna przewyższyła już o 3 proc. przedpandemiczny poziom z lutego 2020 roku – wynika z opublikowanego w czwartek komentarza głównego ekonomisty PZU Pawła Durjasza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czerwcu wzrosła produkcja przemysłowa. Tak wynika z danych GUS

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:00
Produkcja przemysłowa w czerwcu 2021 roku wzrosła o 18,4 proc., licząc rok do roku (rdr) - podał dziś GUS. Wzrosły także ceny produkcji przemysłowej o 7,0 procent (rdr).
rozwiń zwiń